Lazer Epilasyon Nedir

Lazer Epilasyon Nedir
15 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 3.905 kez okundu.

Saç adeta yabani bir ota benzer.Siz ne kadar keserseniz kesin o hızla büyür, kafanızdan sırtınıza,  oradan aşağıda bacaklarınıza, kollarınıza hatta yüzünüze ulaşır. Saçlarınız çok güzel ve çekici olabileceği gibi erkek ve bayanlarda sırt bölgesi gibi vücudunuzun diğer bölgelerine ulaşınca çekiciliğini kaybeder. Saç uzaması doğaldır ama hormonal ve yaş gibi etkenlere bağlı olarak bazı kişilerde daha fazla uzar ve yayılır. Tıraş ve ağda gibi bazı metodlarla bu derdinizden kurtulabilirsiniz ama bunlar hep geçicidir ve siz istemeseniz de o tüyler geri gelecektir.

Böyle bir sıkıntınız varsa ilk önce kendinizle yüzleşin ve bu durumun doğal bir durum olmadığını kabul edin..Sürekli ağda veya jilet işlemi yaparak canınızı sıkıp zaman kaybı yaşamayın. Yüz, bacaklar, kol altları ve bikini bölgesindeki istenmeyen tüylerden kurtulmak için yapılan onca şey sonrasında lazer epilasyona başvurmamak açıkçası elde değil..

LAZER EPİLASYON NEDİR NE DEĞİLDİR  ?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılan epilasyon aletlerinden, tıraş olmaktan, cımbızla uğraşmaktan veya ağda acısını çekmekten sıkıldıysanız, lazer epilasyon sizin için denemeniz gereken bir çözüm olabilir. Lazer epilasyon, ülkemizde oldukça sıklıkla başvurulan ve başarıyla gerçekleştirilen tedavi yöntemlerinden sadece biridir.Gerçek anlamda lazer epilasyonun çalışma yöntemi, istenmeyen tüylerin köklerinin lazer ışığı ile yakılması ve yok edilmesi prensibine dayanır. 1990 senesinde uygulanmaya başlamıştır ama son senelerde özellikle teknolojinin gelişmesi ile birlikte hem fiyatları ucuzlamıştır, hem de daha acısız, ağrısız bir tedavi yöntemi haline gelmiştir. Lazer epilasyon kıl köküne uygulanan ışınlar ile kıl köklerini yakarak belli seanslar dahilinde, tabi ki sizin kıllarınızın yoğunluğu ve hormonel durumunuza göre %90-95 kıllarınızı yok etme garantisi vermektedir. Tabi bu süreçte gerekli kremleri kullanmalı ve lazerin cildinize verdiği tahrişleri onarmalısınız. İki seans arasında lazer uygulanan bölgenizi bir sonraki seansa hazırlamak için çıkan tüyleri jiletle almalı ve küçük tüyler çıktığı zaman bir sonraki seansa gitmelisiniz..

LAZER EPİLASYON CİHAZLARI

Bu tedavide kullanılan birkaç farklı lazer cinsi bulunmaktadır. En yaygın olanlar ise Alexandrite ve Diode lazerdir. Alexandrite, cildin altında bulunan tüy köklerine yoğun bir şekilde etki ederek tüylerin uzamasını engeller. Diode ise genel manada aynı şekilde çalışsa da daha uzun dalga boyu lazer enerjisi kullanmaktadır. Bu teknoloji sayesinde koyu cilt rengi olanlarda lazer epilasyon için avantaj sağlamaktadır. Lazer ile birlikte darbe ışık teknolojisi de epilasyon için kullanılan farklı bir metoddur. Lazer ile aynı mantıkta çalışırlar ama lazer enerjisi yerine ışık enerjisi kullanırlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
catlaklar-icin-krem-ve-fiyatlari
Çatlaklar için Krem ve Fiyatları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
1-kilo-vermek-icin-kac-kalori-yakmak-lazim
1 Kilo Vermek, Zayıflamak için Kaç Kalori Yakmam Gerekiyor?

Kapat