Lazer Epilasyonun Faydaları

Lazer Epilasyonun Faydaları
17 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 4.350 kez okundu.

Epilasyon, vücudumuzdaki kıl ve tüyleri aldırmada kullanılan cihazların veya ağda, sir gibi yollarla almanın genel adı olarak da adlandırılır. Erkek veya kadın tüm vücudumuzda tüy var. Koltuk altı, göğüs, sırt, cinsel bölgeler dahil her yerimizde kıl vardır. Bunu bazı insanlar ağda yoluyla ya kendileri ya da bir arkadaş veya bakım merkezi yoluyla acılar içinde aldırmaktadırlar. Bazı kullanılan tüy dökücü ilaçlar acısız olsa da, dökülen tüyler bir dahaki sefere daha gür çıkmaktadır. Bu durumdan kurtulmanın ve en az her ay çektiğiniz bu acılara son vermek için Lazer Epilasyonu denemenizi tavsiye ederim. Acısız ve uzun süreli sonuçlar verebilir.

lazer-epilasyon

Peki, lazer epilasyonu kimler uygulayabilir? 12 yaşından büyük ve tüyleri koyulaşmış erkek veya bayan herkes lazer epilasyonu yaptırabilir. Lazer epilasyon uygulanmasında, çıkan tüylerinizin dipleri lazer ile yakılarak tüy papilasının bir daha çıkmamasını sağlayarak kalıcı bir tüysüz cilde sahip olmamızı sağlar. Yapılan epilasyonda eğer kıl kökleri tamamen yakılmazsa bir daha çıkma olasılığı yüksektir. Yapılan epilasyonun kalıcı olmasını sağlamak için 6 aylık bir sürece gidilir. Bu süreçte tamamen kıl köklerinin yakılmış olması kontrolü yapılır. Lazer epilasyonun faydaları ise, ilk başta acısız olmasıdır. Bu sayede istenmeyen tüylerimizden tamamen kurtulabiliriz. Acısız olmasının yanında konforludur.

lazer-epilasyon-3

Süreç yavaş ilerler ama kalıcı sonuç olarak bize geri döner. Epilasyonlar seans halinde yapılır ve her seansta farklı bölgeler seçilerek daha hızlı ilerler. Vücudunuzun tamamı lazer epilasyonu uygulandıktan sonra ( kişiden kişiye değişir) tekrar ilk yapılan bölgelere yönelerek kontrolü sağlanır. Lazer uygulanan yerden tüy çıkar ama bir sonraki kıl, daha ince çıkar. Bir sonraki seansta ise tamamen bu sorun ortadan kalkar ve bir daha çıkmayacak tüylerinize elveda dersiniz.

Yapılan lazer epilasyonunda kişinin cilt rengi ve kıl yapısı çok önemlidir. Bazı kişilerde tek bir seansta bile sonuç elde edilebilir. Fakat bazı kişilerde ise kesin sonuç elde edilene kadar seanslar devam edebilir. Eğer sizde Lazer epilasyonu yaptırmak istiyorsanız ilgili kliniklere giderek gerekli bilgileri alabilir ve size uygun bir lazer tedavisi dönemine girebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
sıkılaşma önerileri
Sıkılaşma Önerileri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
sirtta-sivilce-neden-cikar
Sırtta Sivilce Neden Çıkar

Kapat