Lazerli Ve Klasik Liposuction (Liposakşın)

Lazerli Ve Klasik Liposuction (Liposakşın)
26 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 1.688 kez okundu.

Lazerli Ve Klasik Liposuction (Liposakşın)

 Günümüzün en önemli sorunlarından biri, klasik şehir hayatının getirdiği bozuk beslenme alışkanlıkları, hareketsiz bir yaşam, stres ve bunlara bağlı olarak vücudumuzun çeşitli yerlerinde oluşan aşırı miktardaki fazla yağ dokuları. Zaman zaman hepimizin şikâyetçi olduğu bu fazla yağ dokuları, çoğu zaman çeşitli diyet ve egzersiz programları ile eritilip vücuttan atılabilmekte iken, bazen o kadar inatçı olabilmektedirler ki doğal yollarda bu yağ dokularının vücuttan uzaklaştırmak imkânsız hale gelmektedir. Bu da fazla kilolu olmanın yanında vücut hatlarında bozukluğa neden olmaktadır. Bu gibi durumlarda, dışarıdan çeşitli müdahalelerle bu fazla yağ kitlelerinin alınıp vücuda şekil verilmesi söz konusu olmaktadır.

Liposuction, kelime anlamı olarak yağ aldırma anlamına gelmekte olup, vücutta şekil bozukluğuna neden olan yağ kitlelerinin bulunduğu bölge civarında deri üzerinde küçük kesiler açılarak deri altına girilmesi ve bölgede bulunan yağların bir şekilde parçalanarak vücut dışına atılması anlamına gelmektedir. Ancak burada unutulmaması gereken bir nokta vardır ki liposuction bir zayıflama yöntemi değildir. Liposuction, sadece ve sadece vücuda şekil verme operasyonudur. Tüm vücuda aynı anda liposuction yapıldığında dahi vücuttan ancak 5-6 litre kadar yağ uzaklaştırılabilmektedir. Hacim olarak 6 litre yağ ise toplamda yaklaşık 4 kiloya denk gelmekte olup, zayıflama anlamında çok da önemli bir değer ifade etmemektedir.

Lazerli ve Klasik Liposuction (Liposakşın), liposuction çeşitli yöntemlerle yapılmakta olup günümüzde en çok kullanılan çeşidi lazer liposuction yöntemidir. Lazer liposuction’un klasik liposuction yönteminden farkı, deri altına çeşitli yerlerden küçük kesiler ile girilmesi ve yağ bölgesine yaklaşık 12 saniye boyunca uygulanan lazer ışınları yardımı ile bölgede yağ kitlelerinin eritilmesi ve eritilen yağ kitlerinin vücut dışına atılmasıdır. Operasyon sonrasında normal hayata dönüş 10 gün kadar sürmektedir.

Özellikle son yıllarda birçok kişi vaktinin çoğunu bilgisayar başında geçirdiği için ve bu alışkanlık haline geldiği için oturma alışkanlığı ve üşengeçlik oluşmaktadır. Buna ek olarak işi de oturma eylemi ile geçen kişilerde 10-12 saatini bilgisayar başında geçirmektedir. Bu da zaman geçtikçe kişide hastalıklara yol açmaktadır. Bunun önüne geçmek ve tedavi olmak için önerilerimize göz atabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
uzmanlardan-metabolizmayi-hizlandirmanin-yollari
Uzmanlardan Metabolizmayı Hızlandırmanın Yolları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
yulaf-kepeginin-faydalari-zararlari
Yulaf Kepeğinin Faydaları Zararları

Kapat