Limon Neye İyi Gelir?

Limon Neye İyi Gelir?
27 Mart 2016 tarihinde eklendi, 1.980 kez okundu.

Limon Neye İyi Gelir?

Limonun sağlığımıza faydaları anlatmakla bitmez. Her şeyden önce önemli bir C vitamini kaynağıdır ve bağışıklık sistemimizin güçlenmesine oldukça yardımcı olur ve böylelikle kış aylarında hastalıklara karşı korunmamıza yardım eder. Bir limonda neredeyse günlük ihtiyacımızın tamamını karşılayacak kadar C vitamini bulunmaktadır. Aynı zamanda serbest radikallerin hücrelerimize zarar vermesini engelleyen çok güçlü bir antioksidandır. Ve bilinmelidir ki serbest radikaller kanser dâhil vücudumuzda birçok ciddi hastalığa neden olmaktadır.

Limon suyu sindirim sistemimizi temizlemeye de yardımcı olur, Aynı zamanda mide kramplarında oldukça faydalıdır ve gaz ve şişkinlik problemlerine iyi gelir. Yalnız dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta limon asittik bir meyve olduğu için midesinde sorun olanlarda yanma problemi yaratabileceği için su ile karıştırılarak kullanılması tavsiye edilmektedir. Düzenli olarak içilirse de kabızlık problemini ortadan kaldırır. Bilinen bir diğer özelliği ise vücudumuzda biriken fazla suyun atılmasını yardımcı olan etkili bir idrar söktürücü özelliğe sahip olmasıdır.

Limon cilt bakımı ve sivilce tedavisinde de oldukça etkilidir. Asittik yapısı ile birçok cilt sorununa iyi geldiği ve cilt temizliğinde çok sık kullanıldığı bilinmektedir. Cildimizde bulunan kahverengi lekelerin tedavisinde oldukça etkilidir ve direk olarak sürüldüğünde doğal bir parlaklık verir. Limonu aynı zamanda siyah noktalarımız için de rahatlıkla kullanabiliriz. Gece yatmadan önce limon suyu sürüp sabah uyandığımız zaman bol su ile duruladığımız da bir süre sonra siyah noktalarımızdan kurtulduğumuzu göreceğiz.

Limon suyu ile aynı zamanda sararan tırnaklarımıza bakım yapabilir ve normal görüntüsüne kavuşmasını sağlayabiliriz. Aynı zamanda limon ve zeytinyağı karışımı ile düzenli olarak tırnaklarımıza yapacağımız masaj ile çabuk kırılmasını önlemiş olur ve kadınlarımızın derdi zayıf tırnaklardan kurtulup kolay uzamasını sağlayabiliriz.

Limonun Faydaları

Limonun en bilinen faydalarından bir tanesi içerisinde bulunan vitamin ve mineraller açısından zengin olması. Özellikle C vitamini bakımından oldukça zengindir.

Limon iyi bir idrar söktürücü olarak da bilinir. Bir bardak su ile bir kaç dilim limonu birlikte kullanıp etkili bir idrar sökücü elde edebilirsiniz.

Yapılan bazı araştırmalara göre limon suyunda bulunan asid sayesinde böbrek taşları vücuttan kolaylıkla atılmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Zeytinyağı ile Cilt Bakımı
Zeytinyağı ile Cilt Bakımı

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
doğal-tadlandırıcılar
Doğal Tatlandırıcılar

Kapat