Makyaj fırçaları

Makyaj fırçaları

                Makyaj kadınların kendilerini iyi hissetmek için yaptıkları ve yüzdeki kusurları kapatmaya yarayan bir nevi estetiktir. Makyaj yapan kadınlar yüzlerindeki kusurlu bölgeleri kapatarak veya da kusurlu bölgeleri düzelterek makyajlarını yapmaya özen gösterirler. Fakat makyaj yapılırken en önemli ayrıntı kullandığınız ürünleri kaliteli ve cilt sağlığınızı bozmayacak olmasıdır. Pek çok kadının makyaj yaparken bilmediği nokta makyaj fırçalarının nasıl kullanılması gerektiğidir. Bu fırçalar üzerinde çok sayıda bakteri bulundurur ve fırçaların her gün yıkanması gereklidir. Tabi ki her gün bu fırçaları yıkamaya fırsat bulamıyoruz. Bu yüzden kaliteli bakteri üretimine uygun ortam yaratmayan fırçalar kullanmalı ve en azından haftada bir kez fırçalarımızı yıkamalıyız.

Allık fırçaları

Makyaj yaparken en fazla fırça kullanılan ürün allıklardır. Yüzümüze şekil vermeye yarayan allık makyajı fırçaları ince ve kalın yapıda olmak üzere iki çeşittir. İnce ve sivri uçlu olan fırçalar daha çok kontür yaparken yüzü daha ince göstermek için kullanılan koyu renkli kapatıcıları sürerken kullanılırken kalın ve daha ucu yuvarlak olan fırçalar elmacık kemikleri ön plana çıkarmak için şeftali veya pembe olan allıkları yüzümüze uygulamak için kullanılır.

Far fırçaları

                Far göz kapaklarındaki kusurları kapatmak için kullanılan bir üründür. Koyu renkli farlar gözlere derinlik kazandırması amacıyla kullanılırken açık renkli farlar gözün daha büyük görünmesi amacıyla göz pınarlarının çevresine göz makyajı fırçaları yardımıyla uygulanır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Soğan Çorbası Diyeti
Soğan Çorbası Diyeti İle Kilolara Elveda

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
havuc-yagi-sac-uzatirmi-faydalari-nelerdir
Havuç Yağı Saçı Uzatır mı? Saça Faydaları Nelerdir?

Kapat