Makyaj ile Burun Düzeltme

Makyaj ile Burun Düzeltme
28 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 5.098 kez okundu.

Makyaj ile Burun Büyültme ve Küçültme

 • Aile yapısından dolayı ya da bir kaza nedeni ile burnunuz normalden biraz büyük olabilir ya da tam tersi çok küçüktür. Makyaj ile burun düzeltme tekniği ile bu sorundan kolayca kurtulmak mümkün olacak.

makyaj-ile-burun-duzeltme

 • Makyaj ile burun küçültme; burnunuz normalden çok uzun ise uzun olan bölgeye fondöten sürmek gerekir. Uzun burun tarafına yapılacak koyu bir gölgelendirme sayesinde burnunuz olduğundan daha kibar görünecektir. Eğer burnunuz uzunlamasına değil de en olarak daha büyükse burun kenarlarına gölgeleme yaparak bu açığı kapatabilirsiniz.
 • Makyaj ile burun büyültme için de gölgele yerine aydınlatıcı kullanmamız gerekiyor. Fondöten ile yapılacak ufak bir ayrıntı ile burnunuz daha büyük görünecektir.
 • Eğer burnunuzda genetik nedenler ile ya da kaza sebebi ile yamukluk oluştuysa bunu da makyaj ile burun düzeltme taktiği ile kapatabiliriz. Burnun yamuk olan kısmına koyu, normal kısmına da açık makyaj yaparak yamukluğu fark edilmeyecek seviyeye getirebiliriz.
 • Kendi sorununuza göre yaptığınız gölgeleme ardından pudra kullanarak bunları daha iyi şekilde kapatabilir ve güzel bir görüntü sağlayabilirsiniz.
 • Burnunuzun şeklinden dolayı şikayetçiyseniz ve makyaj ile kapatma yeterli olmuyorsa tıbbi destek de almalısınız. Tabi sadece burun düzeltme için estetik ameliyat pek hoş olmaz, yalnız nefes darlığı çekiyorsanız ve sorun sadece ameliyat ile çözülecekse düşünebilir. Eğer burnunuz çok fazla yamuksa ve evde tek başınıza makyaj ile herhangi bir düzeltme uygulayamıyorsanız, güzellik merkezlerine giderek profesyonel bir makyözden yardım alabilirsiniz.
 • Burun kemiğiniz biraz çıkıntılı ise o bölgeye gölgeleme yaparak fırça ile yoğunluğu dağıtabilirsiniz. Böylece kemiğin görünümü dikkat çekmeyecek boyuta gelecektir.
 • Yazımızda da dikkat etmişsinizdir, koyu renkler yani gölgelemeler genelde bir şeyleri gizlemek içindir, parlak rütuşlar ise daha belirgin yapmak içindir. Bu makyajları kendiniz yapabilirsiniz, olmadı bir arkadaşınızdan destek alın, kullandığınız fırçaların kaliteli olmasına özen gösterin.
 • Dünya üzerinde birçok ünlü kişi makyaj ile burun düzeltme uygulamasını yapmaktadır. Paraları çok olduğu halde estetiği yönelmezler, ameliyattan korktuklarından mı yoksa kötü bir sonuç alınacağından mı bilinmez ama her şeyin orijinali iyidir.
 • Makyaj yapmak bir sanattır, bayanlar da bu sanatı en iyi ortaya koyan kişilerdir. Makyaj teknikleri sayesinde kendinize doğal görünümler kazandırabileceğiniz gibi bütün kusurlarınızı kolaylıkla örtebilirsiniz.
 • Eğer yüzünüz çok tombul görünüyorsa yüzü zayıf gösteren makyaj teknikleri yazımızı okumanızı öneririm.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Yağlanmış Göbekten Kurtulmanın 5 Yolu
Yağlanmış Göbekten Kurtulmanın 5 Yolu

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
brokoli-faydalari-ve-diyet-corbasi
Brokoli Faydaları Kalorisi ve Diyet Çorbası

Kapat