Makyajla Burun İnceltmenin Yolları

Makyajla Burun İnceltmenin Yolları
20 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 2.317 kez okundu.

Makyaj doğru yapıldığı taktirde kusurları kapatması ve kadınlara kendilerini iyi hissettiren etkenlerin başında gelmesi nedeniyle vazgeçilmezlerden. Tabi ki makyajı da doğru ve dozunda yapmak en önemlisi. Çünkü yüzü güzelleştireyim ve belirginlik kazandırayım derken kötü görüntüler de elde edilebilir. Bunun gibi kötü sonuçlarla karşılaşmamak için doğru uygulamayı bilmek yavaş ve temkinli adımlarla makyaj yapmak gerekmektedir. Makyaj teknikleri de artık o kadar ilerledi ki plastik cerrahların kalıcı olarak yaptığı şeyleri makyajla geçici olarak yapabilmek mümkün. Tamamen renk ve ışık oyunlarıyla burunu küçültmek, yüzü inceltmek, alnı ve çeneyi daraltmak gibi şeyler makyajla yapılabiliyor.

Makyajla Burun Nasıl İnceltilir ?

Örneğin burunu inceltmek için şunlar yapılabilir. Öncelikle ten renginizden bir kaç ton daha koyu bir ürüne sahip olmalısınız. Bu likit bir ürün, kremsi bir madde, toz bir bronzer ve hatta ten renginize uygun koyu kahverengi bir far bile olabilir.

Bu aşamadan sonra bu ürünü nereye ve nasıl sürmemiz gerektiğini bilmeliyiz. Kaşların başlangıç noktasının burunla birleştiği yerden başlayarak aşağıya burun ucuna doğru ince bir çizgi çizmeliyiz. Eğer burun kemikleri geniş ve yaygınsa tam o kısımlara da koyu renkli ürünümüzden sürmeliyiz. Burunu kaldırmak ve ucunu daha ince ve küçük göstermek istiyorsak ucuna da biraz koyuluk verebiliriz. Burada yaptığımız şey koyu rengin verdiği gölgeyle gösterilmek istenmeyen bölgeyi geri plana atmaktır. Sonrasında daha belirgin bir görünüm elde etmek için ise ten renginden bir kaç ton daha açık herhangi bir ürünle burunun üstünde, kenarlarını koyu renkle çizdiğimiz yerin boş kalan yani tam burunun en yüksek üst noktasına renk vermeliyiz. Bu işlem aydınlatma işlemi olup burunun kenarlarını geriye atacak üst kısmını ise daha düzgün gösterecektir. Sürülecek maddeler bittikten sonra çok iyi bir dağıtma işlemi yapılmalıdır. Islatıp sıkılmış bir sünger kullanmak daha homojen bir görünüm kazanılmasına yardımcı olur ve dağıtma işlemi yapılırken en önemli nokta koyu ve açık renkleri birbirine bulayıp karıştırmadan yerlerinde dağıtıp tene yedirmektir. Tüm bu işlemler doğru bir sırayla ve doğru renkteki ürünlerle uygulandığında burun daha ince bir görünüme kavuşacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Küçük Makyaj Hilesi
Küçük Makyaj Hileleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
yazin-cilt-yuz-nasil-korunur
Yazın Cilt ve Yüz Nasıl Korunur?

Kapat