Mat Ruj Nasıl Kullanılır ?

Mat Ruj Nasıl Kullanılır ?
15 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 1.733 kez okundu.

Mat ruj bayanlar arasında çok sık tercih edilen bir ruj çeşididir. Ancak mat rujları kullanmak sanıldığı kadar da kolay bir iş değildir. Kadınlar en çok mat ruj sürerken zorlanırlar. Yaşanan en büyük sorun ise dudaklara kuru bir görünüm vermesidir. Ayrıca mat rujlar dudaklarınızda bulunun en küçük kusurları bile belirgin hale getirir. Bütün bunları en aza indirmek için mat ruju kullanırken bazı püf noktalara dikkat etmek gerekir. Eğer dudaklarınız kuru bir yapıdaysa ve de görünümleri yeterince sağlıklı değilse, mat ruju kullanmadan önce bir çok şeye dikkat etmeniz gerekir.

Mat rujunuzu dudağınıza sürmeden önce dudaklarınıza mutlaka peeling uygulamanız gerekir. Eğer mat ruju kusursuz bir şekilde sürmek istiyorsanız, dudaklarınızı her zaman pürüzsüz olmasını sağlamanız gerekir. Mat ruju dudağınıza sürmeden önce yapmanız gereken en önemli şey dudaklarınıza peeling uygulamaktadır. Peeling yapmak için artık bilinen bir çok yöntem var. Ancak doğal olanların tercih edilmesi daha uygun olur. Doğal olanlar peeling uygulamalarından biri de, bal, toz şeker ve de zeytin yağı karışımı ile yapılan peeling yöntemidir. Biraz bal, şeker ve zeytin yağını karıştırıp, dudaklarınıza sürmeniz yeterli olacaktır.

Ayrıca uyku öncesi, dudaklarınıza nemlendirici bir krem sürerek uyursanız, sabah kalktığınızda dudaklarınız artık mat ruj sürmek için uygun olur. Dudaklarınızı mutlaka bu şekilde nemlendirmeniz gerekir. Mat ruju sürmeden önce dudaklarınızın nemli olması çok önemlidir. Bu işlem için nemlendirici kremleri ya da özel dudak nemlendiricilerini kullanabilirsiniz. Ayrıca argan ve badem yağını karıştırarak da kendiniz doğal ve kolay bir şekilde bir nemlendirici hazırlayabilirsiniz. Rujunuzu kolay bir şekilde uygulayabilmek için dudak kalemi de size yardımcı olacaktır. Hangi renk mat ruj uygulayacaksanız o renkte bir dudak kalemi kullanmalısınız. Bu şekilde rujunuzu kolaylıkla sürebilirsiniz ve de güzel ve düzgün bir görünümünün olmasını sağlarsınız. Ayrıca dudak fırçası kullanırsanız daha rahat sürersiniz. Hem de böylelikle dudaklarınız pürüzsüz bir görünüm kazanmış olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
julia-roberts-guzellik-sirlari
Julia Roberts’tan Güzellik Sırları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
nane-yaginin-faydalari
Nane Yağının Faydaları

Kapat