Metabolizmayı Hızlandıran Çaylar

Metabolizmayı Hızlandıran Çaylar
1 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 2.130 kez okundu.

METABOLİZMAYI HIZLANDIRAN ÇAYLAR

En popüler konulardan biri olup büyük bir çoğunluğu da fazla kilolarından kurtulmak için yeteri kadar spora zaman ayıramadıklarından dolayı devreye metabolizmayı hızlandıran çaylar girer. Bu çay, gün boyu spor yapmadan harcanmış olan kalori miktarını arttırarak zayıflamaya yardımcı olmasıdır.

Metabolizmayı hızlandırmak için en faydalı çaylar yeşil çay, tarçınlı çay, beyaz çay ve zencefil çayı özellikle diyete başlayanlar için sağlıklı bir şekilde zayıflamaya yardımcı oluyor. Yeşil çayda bulunan antioksidan etkisi ile yağ yakılmasına yardımcı olduğu gözlenmiştir. Bu bitkisel çayı yemeklerden sonra içilirse kan şekerinin daha hızlı yükselmesini engellemekte ve daha yavaş, yavaş iştahı da azaltmaya yardımcı oluyor.

Metabolizmayı hızlandırmada yardımcı olan bir diğer bitkisel çay olan zencefil kan dolaşımın yükselterek vücudun sıcaklığını da yükseltmektedir. Böylece metabolizmanın da hızlandırmasını da sağlamaktadır. Hem zayıflamaya yardımcı hem de sağlığınıza da olumlu yönde etkiler.

Metabolizmayı Hızlandıran ÇayKabızlığı olanın kabızlığını gidermekte, sindiriminde zorluk çekenler için de daha kolay sindirmesine yardımcı olmaktadır. Beyaz çay dediğimiz de yeşil çay ile aynı bitkilerden üretilmektedir. Sadece bakım yapılırken birbirinden ayrılarak bir işlem görülür.

Beyaz çayın yeşil çaydan farkı tam olarak olgunlaşmayan yaprakları açılmayan be beyaz tüyler ile kaplanan bir bitkisel çaydır. Vücuttaki metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımın yardımcı olmaktadır. Ayrıca da kanserli hücrelerin de büyümesini yavaşlattığını da söyleyebiliriz.

Tarçınlı çay ise baharatlar arasında en faydalı ve en bereketli olan faydasının da çok olduğu bir çaydır. Vücut sıcaklığını arttırarak yağ yakını hızlandırmasına yardımcı olurken metabolizmayı da hızlandırmaktadır. İster tarçınlı çay ister baharatı ile salep içinde de kullanabilirsiniz.

Metabolizmayı hızlandıran çay başlığı altında ürünlerin en popüler çayıdır. Metabolizmayı hızlandıran çaylarda aynı zamanda kafeinde içeriyor. Bu çayları aşırı kullanımında bazı yan etkiler ile karşılaşabilirsiniz. Bunlardan bazıları kalp çarpıntısı, baş dönmesi ve uykusuzluk gibi yan etkilere yol açabilir.

Günlük 2 bardaktan fazla metabolizmayı hızlandıran çaylar kullanılmaması gerekir. Eğer her gün düzenli olarak ilaç kullanıyor iseniz bu çaylara başlamadan önce doktorunuza danışmanız en doğru yol olacağından emin olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kilo-alma-yollari
Kilo Alma Yolları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Meksika Biberi İle Zayıflama
Meksika Biberi İle Zayıflama

Kapat