Metabolizmayı Hızlandırmanın Yolları

Metabolizmayı Hızlandırmanın Yolları
16 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 3.308 kez okundu.

Metabolizmayı Hızlandırmanın Yolları

  •    Herkesin metabolizması farklı bir işleyişe sahip, birine bakıyorsunuz sizin yediğinizden, içtiğinizden çok fazlasını tüketiyor ama buna rağmen sizden kat ve kat zayıf olabiliyor. Şimdi bu haksızlık değil mi diye düşünebilirsiniz ama biz sizlere metabolizmayı hızlandırma yolları hakkında birkaç pratik bilgi vereceğiz ve siz de çok formda bir vücuda sahip olacaksınız.
  •    Metabolizma hızlandırmak için ilk yolumuz sabah kahvaltısı olacak, bazılarımız bir öğünde bir şey yemezsem kilo verebilirim şeklinde düşünüyorlar ama bu çok yanlış bir teoridir. Sabah kahvaltısı, hem vücudunuzun zinde kalmasını, hem beyninizin çalışmasını hem de metabolizmanızın hızlanmasını sağlayabilecek en önemli öğündür.
  •    Uzun yıllardan beri beyaz ekmek tüketmeye alıştık ama kilo vermek istiyorsak bu alışkanlığımızdan vazgeçmemiz gerekiyor. Beyaz ekmek yerine, çavdarlı, kepekli ve tam buğdaylı ekmekleri tercih etmemiz daha sağlıklı olacaktır.
  •    Öğünlerimizde yoğurt ve kefir tüketerek sindirimimiz düzenlememiz de metabolizmamızın hızlanmasını sağlayacaktır. Kefirin ne olduğunu bilmeyenler için kısa bir bilgi geçeyim. Kafkasya’da yaşan insanların sütü kendi yöresel usuller ile mayalandırarak elde ettikleri bir süt besinidir.
  •    Ülkemizde et çok pahalı olsa da oldukça tüketiyoruz fakat sağlıklı ve zinde kalabilmek için, özellikle de metabolizmanın hızlanması için yeşillik, meyve tüketimini artırmamız gerekiyor.
  •    Bir diğer yöntemimizde birçok kişinin sürekli içtiği, kola, kahve ve gazlı içeceklerden uzak durması ve bunların yerine bitkisel çaylar içmesi gerektiğidir. Yeşil çay, beyaz çay, nane çayı gibi hem yararlı hem de rahatlatıcı içecekleri tüketmemiz gerekiyor.
  •    Eskiden bir laf vardı, sabah aslanlar gibi yiyin, öğlen krallar gibi, akşam ise fakirler gibi yemek yiyin. İşte bu söz tam da diyet listesi gibi, akşam metabolizma çok yavaş çalıştığı için bu öğünde yenecek çok ağır ve yağlı yemekler vücutta yağlanmaya ve kiloya yol açmaktadır, bu yüzden akşamları mümkün olduğunca hafif bir yemek ile geçirmeliyiz.
  •    Sabah uyandığınızda bir miktar su için ve hiçbir şey yemeden hafif tempoda yürüyüş yapın, böylece güne başlamadan önce metabolizmanız hızlanacak ve kilo vermeniz kolaylaşacaktır.
  •    Öğünlerde çok fazla yemek hazmı zorlaştırır ve bünyede fazla kilo olmasına neden olur. Bu yüzden de gerekirse öğün sayınızı artırın ama her öğünde çok az miktarlarda yemek yemeye özen gösterin. Yaban mersini bitkisinin antioksidan içermesi nedeni ile arada acıktığınızda iyi bir yardımcı olabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
zkkxd5jp
Kansere Karşı Doğal Çözüm !!!

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Hollywood 48 Hours İle Zayıflama
Hollywood 48 Hours İle Zayıflama

Kapat