Meyvelerin Kilo Aldırdığı Durumlar

Meyvelerin Kilo Aldırdığı Durumlar
31 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 1.448 kez okundu.

Meyvelerin Kilo Aldırdığı Durumlar

Doktorlar veya uzmanlar sağlıklı bir yaşantı sürebilmeniz için meyve yemenin önemini anlatır dururlar. Bu anlatımların doğruluk payı tabi ki vardır. Meyve, insan sağlığında önemli bir yere sahip. Hatta kimi insan sağlıklı olmak için değil çok sevdiği için bol miktarda meyve tüketir. Peki meyve kilo aldırıyor mu? Ne kadar meyve yersek zararını görürüz? Yazımızda bu soruların cevaplarını vermeye çalışacağız…

Evet, meyve bazı durumlarda kilo aldırabilir. Hatta sağlığınızı bile bozabilir. Meyve gereğinden fazla tüketildiğinde ve akşam yemeklerinden sonra veya yatmadan hemen önce tüketiliyorsa hem kilo aldırır, hem de bazı sağlık sorunlarına yol açabilir. Hemen her meyvenin içerisinde bulunan früktoz – doğal meyve şekeri- maalesef fazla tüketildiğinde meyvenin kilo aldırmasına sebep olabiliyor. Özellikle çok şekerli meyvelerde -karpuz, incir, üzüm vs.- früktoz miktarı daha fazladır. Dolayısıyla yapılması gereken meyveyi gün içerisinde ve gerektiği kadar yemeliyiz. Früktozun fazla tüketilmesi şeker hastalığına sebebiyet vereceği gibi kilo da aldırması kaçınılmaz bir durum.

kilo almak için meyveBirçok insanda var olan yatmadan önce meyve yeme alışkanlığı ise uyku sırasında kalbi yoracağı gibi, ciddi mide problemlerine de yol açabilmektedir. Yani “meyveyi az mı çok mu yiyeceğiz?” sorusundan belki daha önemli olan “meyveyi hangi saatlerde yiyeceğiz?” sorusudur. Eğer meyveyi daha sağlıklı bir insan olmak için tüketiyorsak gerektiği kadar yemeli ve gün içerisinde tüketmeliyiz.

Kilo AlmakŞişmanlatan egzersiz
Yaptığınız egzersizler sonucunda kilo almazsınız ama her yaptığınız egzersiz sonucunda yağ erimesi yaşarsınız. Düzenli yapılan egzersizler sonucunda günde ortalama 300-400 kalori yakmanız mümkün olacaktır. Egzersiz yaparken dikkat etmeniz gerekenlerin başında aerobik egzersizler yerine anaerobik egzersizler yaparsanız yani şöyle anlatayım egzersiz yaparken tık nefes kalır soluk almakta bile güçlük çekerseniz yağlarınız yerine kaslarınızı yakarsınız. Kilo almak isteyenler içinde aslında spor yapmak faydalı olacaktır, yani spor hayatımız için her zaman faydalı bir aktivitedir. En çok düşülen hatalardan bir tanesi de egzersiz yapıyorum nasılsa kilo almam diye düşünmektedir, bu yüzden egzersiz yaparken bile kilo almaya devam edersiniz. Yağ yakmanın en etkili yolunun da sık sık yürüyüşe çıkmak ve yüksek tempoda gerçekleştirmek.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
hintli-kadinlarin-guzellik-sirlari
Hintli Kadınların Güzellik Sırrı

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
karin-gobek-incelten-egzersiz-hareketleri
Karın-Göbek İnceltme için Yapılacak Hareketler

Kapat