Mide Ağrısına Ne İyi Gelir

Mide Ağrısına Ne İyi Gelir
11 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 1.800 kez okundu.

Mide Ağrısına Ne İyi Gelir

Mide ağrıları bazen o kadar şiddetli bir hal alır ki insan acıdan ne yapacağını bilemez. Mide ağrısının bir çok sebebi olabilir, Vücudun dış etkiler sonucunda veya yediği bir şeyin dokunması sonucunda bir tepkisel yansıma olarak geri dönen ve dayanılması zor bir ağrıdır. Her ne kadar bazen tamamen ağrısını gideremesenizde  yapacağınız uygulamalar ile ağrısını hafifletebilirsiniz. Mide ağrısına iyi gelen bir çok meyve sebze ve benzer gıdalar bulunmaktadır. Eğer alacağınız bu faydalı besinlerde ağrılarınıza derman olmazsa kesinlikle bir doktor tedavisi almanız gerekmektedir, daha tehlikeli bir durum söz konusu olabilir.

Mide Ağrısı Nasıl Geçer?

  • Mide ağrısına karşı tarçın tüketimi mide yanmalarını ve kusma hissini azaltabilir.
  • Mide ağrısı bazen beraberinde ishal gibi sorunları getirebilir. Bu durumu atlatmak için bol bol su tüketmelisiniz.
  • Mide ağrılarınızı hafifletmek için nane tüketin.
  • Mide ağrılarının oluşmasında ki bir diğer etmende düzensiz uyku ve dengesiz beslenmedir. Bu konulara dikkat ederseniz mide ağrılarından kurtulabilirsiniz.

Mide Ağrısına İyi Gelen Yiyecekler

  • Bazı gıdalar mide ağrılarına karşı oldukça etkilidir, bunlardan bir kaçı derisiz haşlanmış tavuk, tost, ekmek, pilav, muz ve haşlanmış patates. Bu ve buna benzer gıdalar sayesinde sindirim sisteminiz daha  rahat çalışacak ve mide asidi daha dengeli olacaktır.
  • Mide ağrısında beraberinde ishali de getirebileceği için gün içinde bol bol su tüketin.
  • Esmer pirinç, buğday kepeği, rafine tahıllar, kuru erik, kuru kayısı ve kuru incir gibi içerisinde lif bakımından zengin olan gıdaları tüketin bu sayede kabızlık sorunu ile oluşan mide ağrılarınız azalacaktır.
  • Yemeklerde yağsız yemekleri tercih edin ve öğün sayısını artırmaya bakın. Bu şekilde özellikle hazımsızlık nedeni ile oluşan mide ağrılarının büyük ölçüde önlemiş olacaksınız.
  • Sindirim sistemini düzene koymak için yoğurt ve kefir tüketin.

Tüm bunlara dikkat ettiğiniz takdirde mide ağrılarınızı minumum seviyeye indirmiş olacaksınız. Mide ağrılarını hafifletmek ve oluşmasını engellemek için gün içerisinde dengeli beslenmeye özen gösterin her yediğiniz besini iyice çiğnemeden midenize götürmeyin. Bu sayede mide ağrısı diye bir derdiniz olmayacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kirisikliklara-iyi-gelen-bitkisel-dogal-yollar
Kırışıklıklara İyi Gelen Bitkisel, Doğal Yağlar

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
ev-yapimi-maske-tarifleri
Ev Yapımı Cilt Maskesi Tarifleri

Kapat