Mısır Püskülü Çayı Zayıflatır Mı?

Mısır Püskülü Çayı Zayıflatır Mı?
26 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 2.014 kez okundu.

Şeyda Coşkun’un Posta’da çıkan yazı dizilerinde yer alan günlük diyet listelerinde verilen ara öğünlerde, bitkisel karışımlardan oluşan; yağ yakıcı, ödem atıcı, zayıflatan çaylar da yer alıyor. Bu çayların içinde yer alan malzemeler arasında mısır püskülüne de mutlaka denk gelmişsinizdir. İdrar söktürücü özelliği bulunan mısır püskülü, vücuttaki ödemin daha hızlı atılmasını sağlar. Peki, tek başına mısır püskülü çayı zayıflatır mı? Hiç bir içecek ya da yiyeceğin tek başına zayıflama üzerinde bir etkisi yoktur. Yağ yakıcı ya da ödem atıcı özelliği bulunan yiyecek ve içecekler, başlangıçta vücuttan fazla suyun atılmasını sağladığı için tartıda zayıflamışsınız hissi yaratsa da, bitki içerikli bir çayın tek başına zayıflatması gibi bir durum söz konusu değildir.

Zayıflama ve sağlıklı yaşam bir kombinasyondur. Bu kombinasyonun içinde dengeli bir beslenme programı ve spor mutlaka birlikte yer almalıdır. İşte o zaman, zayıflama sürecinize destek olarak mısır püskülü çayını ekleyebilirsiniz. İdrar söktürücü ve ödem atıcı özelliği ile bu çay, etkili bir çaydır. Mısır püskülünü, kiraz sapı ile birlikte kaynatarak etkisini arttırabilirsiniz. Mısır püskülü çayı hazırlamak için, 1 su bardağı su ve 1 yemek kaşığı doğranmış mısır püskülünü çaydanlıkta 5 dakika kaynatıp 1-2 dakika da kısık ateşte demledikten sonra altını kapatın ve sıcakken tüketin. Bu çayı, sadece zayıflamaya destek amacıyla değil, böbrek iltihaplarında, tansiyon yüksekliğinde, diyabet hastalığına karşı, prostat hastalığında, mesane enfeksiyonlarında, böbrek taşını düşürme gibi etkileri için de tercih edebilirsiniz.

Mısır püskülü çayını, diyetinizde bir ara öğün olarak da tüketebilirsiniz. Sabah ile öğle arasında yeşil çay, öğle ile akşam arasında kiraz sapı çayı ve akşam yemeğinden sonra da mısır püskülünü tercih edebilirsiniz. Bu çay, aynı zamanda kronik yorgunluğa, halsizliğe ve düşen vücut direncine de iyi gelmektedir. Bu çay aynı zamanda kan şekerinizi de dengeleyerek, açlık hissini bastırmanıza da yardımcı olur. Dolayısıyla mısır püskülü çayı, diyet programınıza bir takviye olarak iyi bir seçim olacaktır. Ancak tek başına mısır püskülü çayı ile zayıflamayı düşünmek, sadece bir hayalden ibaret olacaktır….

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
sebzeli mama tarifi
Bebek Maması Nasıl Yapılır?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Vibro Plate İle Zayıflama
Vibro Plate İle Zayıflama

Kapat