Mucizevi Bitki Aloe Vera

Mucizevi Bitki Aloe Vera
24 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 1.577 kez okundu.

Tarihi çok eski zamanlara dayanan mucizevi binlerce türde bitki vardır.Bunlardan birisi de bir çok kaynakta da geçtiği üzere, Aloe Vera bitkisidir. Zamanın hekimleri tarafından kullanılmış ve onlarca türünün özellikleri ve etkileri tespit edilmiştir. Bugün halan modern tıpta da bir çok ilacın içerisinde kullanılmakta olan Aloe Vera bitkisinin faydaları saymakla bitmiyor… İçerisindeki doğal etken maddeler sayesinde kullanılan kişilerin mucizevi sonuçlar ile karşılaşmasını sağlıyor.

400 çeşit türü olan bu bitkinin en çok güzellik ve kozmetik sektöründe kullanıldığı aşikardır. Fakat her markanın içerisinde bulunduğu iddia edilen bu bitkinin Barbadensis Miller türü olanı tercih edilmelidir. Bu tür, cilt lekelerine, kırışıklıklara, yanıklara, cilt onarımına iyi gelmekle beraber, güvenilen ve ünlü markaların aloe vera özlü içecekleri ile tüketildiğinde bir çok sağlık problemini, kullanılan ilaçlarınız yanında tedavi etmektedir. Harika bir gıda takviyesi özelliği de taşıyan Aloe Vera bitkisinin Barbadensis Miller türünün bir çok doktor tarafından da tercih edilip kullanıldığı ve hastalarına da kullandıkları ilaçların yanında kesinlikle tüketmelerinin faydalı olacağı gerçeği bulunmaktadır.

Aloe Vera bitkisinin içerisinde 12 çeşit vitamin ve 20 den fazla mineral ile ayrıcalıklı bir bitki olması ve binlerce bilimsel araştırmaya konu olarak adından çokça söz ettirilmiş olması da mucizevi bir bitki olduğunun kanıtıdır.

30-70 cm boyunda olan Aloe Vera bitkisi dışı yeşil ve kılıca benzeyen bir bitkidir. Kesildiği taktirde içerisindeki jel bu bitkinin etken maddesini oluşturur.

Aloe Vera bitkisi içerik olarak çok güçlü olduğu için özellikle bilindik markaların içecekleri tercih edilmelidir Sıvı halinde tüketildiğinde daha sağlıklı olma amacı ile, nasıl olsa doğal düşünce içerisine girip fazla fazla içme yanılgısına kapılınmamalıdır. Çünkü bu bitkinin fazlası da zararlıdır. Fazla doz halinde ciddi bir şekilde organ tahribatına mahal vermektedir. Ne kadar doğal bir bitki dahi olsa bugün her şeyin fazlası bedenimize zarar vermektedir.

Bu mucizevi bitkiyi sağlıklı dahi olsanız tercih etmelisiniz. Fakat kullanmadan önce güvendiğiniz bir doktorunuza da danışarak ömrünüz boyunca bedeninizin sağlıklı kalmasına yardımcı olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
bebegin-cocugun-erken-konusmasi-icin-ne-yapilmali
Bebeğin Çocuğun Erken Konuşması için Ne Yapmalı

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kusburnu-yagi-faydalari-ve-cilt-bakimi
Kuşburnu Yağı Faydaları ve Cilt Bakımı

Kapat