Muz Diyeti Listesi

Muz Diyeti Listesi
3 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 1.704 kez okundu.

Muz Diyeti Listesi

Kilo vermek için yaptığınız diyetlerden bir sonuç alamadıysanız sizin için çok farklı ve kesin sonuca ulaştıran bir diyet önerimiz var. Sabah Muz diyetinin diğer adı Japon muz diyeti olarak bilinmektedir. Bu diyet kısa zamanda meşhur olmuştur ve Japonya da bu nedenle muz kıtlığı başlamıştır. Muz diyetinde uygulanması gereken yöntem sabah kahvaltılarında sadece muz tifterek ve ılık su içerek kilo vermenizin en basit yöntemidir. Muzun içerisinde olan potasyum, kalsiyum ve lifler var olmaktadır. Bu sayede kilo vermeniz daha hızlı olmaktadır. Muz diyet lifleri bakımından zengin meyvelerdendir.

Ayrıca bağırsakta bulunan nişasta türü karbonhidratların aslında kilo alamaya neden olmasına neden olurken bu lifler emilmesini sağlamaktadır. Metabolizmayı hızlandırmakla beraber sindirimi kolaylaştırmaktadır. Diğer meyvelere ve sebzelere göre muz daha çok tok tutucu etkisi vardır. Aynı zamanda ılık suyunda tok tutucu ve metabolizmayı hızlandırıcı özelliği vardır. Muz tüketimi gün boyu iştahın kesilmesinde yardımcı olmaktadır. Bu diyette kural olarak bilinmesi gereken akşam 8′ den sonra yemek yenmemesidir. Bununla birlikte uyku saatlerinin düzenli olması ve 7- 8 saat uyulması gerekmektedir. Uykusuz kalmak obezite olma riskini arttıran etmenlerden biridir. Muz diyeti uygulanırken alkol ve süt ürünleri tüketimi yasaklamıştır.

Muz diyetinde tavsiye edilen yiyecekler tüketilmelidir. En başta ılık su tüketilmelidir. Örnek olarak günlük muz diyeti şöyledir; Sabahları istediğiniz kadar muz ve iki bardak ılık su tüketilmedir. Muz taze olmalı ve buzdolabında saklanmış olmalıdır. Ayrıca pişirilmiş şekilde de tüketilebilir. Öğlen yemeğinde dilediğinizi yiyebilirsiniz. İkindi vaktinde atıştırmalıklardan tüketmelisiniz. Akşam yemeği olarak ta saat 8′ den önce genellikle 7′ de yenilmelidir ve dilediğiniz kadar yemek yiyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gerek bir kural daha var. O da her yemek öncesi ve sonrasında su tüketilmelidir. Muz diyetini uygularken egzersiz yapmanız size daha faydalı olur. Eğer akşam saat 8′ den sonra acıkırsanız atıştırma olarak yarım elma tüketebilirsiniz.

Bu şekilde çok kısa bir sürede fark edilebilir bir şekilde kilo vermeye başlayabilirsiniz. Sizlerde muz diyeti listesi ile zayıflamaya başlamak için size veriş olduğumuz önerilere göz atın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
adriana-lima-diyeti-nedir-nasil-yapilir
Adriana Lima Diyeti Nedir Nasıl Yapılır

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
biberon2
Bebek Biberonlarına Dikkat

Kapat