Öksürük Şurubu Yerine Ananas Suyu

Öksürük Şurubu Yerine Ananas Suyu
28 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 1.616 kez okundu.

Öksürük Şurubu Yerine Ananas Suyu

Küçükken hepimiz öksürük şurubu içmişizdir. Yan etkilerini hiç düşünmeden çoğu zaman annemizin zoruyla bazense  öksürük şurubunun aromasından dolayı her öksürdüğümüzde bu şurubu kullanmışızdır. Yan etkileri yüzünden bazen böbrek  bazense karaciğerimiz etkilenmiş ancak bundan hiç haberimiz bile olmamıştır. Kışın yaklaşmasıyla beraber çoğu kişi grip nezle gibi kötü hastalıklara yakalanırken, bazılarımız kış boyu geçmeyen bir öksürüğe yakalanıyor.

Alman bilim adamları uzun uğraşlar sonucunda ananas suyunun mucizevi faydalarını gözler önüne serdi. “Öksürük Şurubu Yerine Ananas Suyu” mottosuyla hazırlanan bu projede ananas suyunun günlük c vitamin ihtiyacının %50 sini karşıladığı ve soğuk algınlığı gibi belli başlı hastalıklardan korunmada yardımcı olduğu belirtildi. Öksürüğe de iyi geldiği söylenen ananas suyunun, öksürük krizi anında öksürük şurubuna göre 5 kat daha etkili olduğu ve  öksürük şurubu yerine kullanılabilecek doğal bir ilaç olduğu belirtildi.

Yararları saymakla bitmeyecek meyve, anti-inflamatuar enzimi bakımından da zengin olduğu için enfeksiyonlara karşı savaşıyor. Bromelain içerdiği için aynı zamanda zararlı bakterileri öldürmekte de yardımcı meyvenin faydaları saymakla bitmiyor. Vücuda sağladığı enerji sayesinde vücut enzimleri daha kolay kullanıyor. Ananas meyvesi içinde barındırdığı enzimler sayesinde sinüslerin rahatlamasında, şişmelerin geçmesinde ve iltihaplanmaların azalmasında da  yardımcı olmaktadır. Bu nedenle sinüzit hastalarının da rahatlıkla kullanabileceği doğal mucizevi bir ilaçtır.  Ananas meyvesi manganez bakımından da zengin olduğu için bağ dokusunu ve kemikleri de güçlendiriyor. Bunun için kemik ve eklemlerdeki ağrıları da hafifletiyor. Merkezi sinir sistemini güçlendirip dinlendiriyor. Karaciğer enzimlerinin daha rahat çalışmasını sağlıyor ve bununla beraber karaciğeri de koruyor. Öksürük ile beraber hapşırma gribal ve ağrılı enfeksiyonları da  geçiriyor.

Hazırlanması çok kolay olan ananas suyunun ilerde eczanelerde hazır ilaç şeklinde satılacağı da düşünülmekte. Gelelim hazırlanmasına;

  • 1 Bardak taze Sıkılmış Ananas suyu
  • 1 Adet Zencefil
  • ¼ Bardak taze sıkılmış limon suyu
  • Yarım çay kaşığı taze kırmızı biber

Bunların hepsini iyice karıştırın ve günde 2 kere sabah akşam için. İçmeye başladıktan sonraki gün etkisini eklem ve kemiklerinizde hissedecek, öksürüğünüz de gözle görülür bir azalmayı fark edeceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kol-inceltici-egzersiz-hareketleri-hakkinda-bilmeniz-gerekenler
Kol İnceltmek için Yapılması Gereken Eegzersiz Hareketleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
adet-sokturucu-dogal-seyler
Adet Söktürücü Doğal Yöntemler

Kapat