Onarıcı Cilt Maske Önerileri

Onarıcı Cilt Maske Önerileri
24 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 2.499 kez okundu.

Güneşin cildimiz üzerindeki kurutucu ve yıpratıcı etkileri olduğunu hepimiz biliriz. Bunun için aktarlardan alıp evde uygulayabileceğimiz ve ekonomik olacak olan ONARICI CİLT MASKELERİ yapabiliriz.

Kimyasal maddeler cilde zarar verebileceği için evde ya da aktarlardan alacağımız doğal ürünler kullanırsak daha sağlıklı ve iyi sonuçlar elde edebiliriz. Hem de cilt bakım ürünlerine onlarca para harcamamıza gerek kalmaz. Daha az harcayarak daha mutlu olursunuz.  Ekonomik olarak işinizi görebiliriz.

Cildimize iyi bakmamız gerekir. Zira en büyük servetimizdir cildimiz. Dış görünümünün iyi görünmesi dışarıdan alınan övgüler herkesin hoşuna gider.

Cilt bakımı yapabilmek için öncelikle cilt yapımızı iyi bilmemiz gerekir. Kuru mu? Yağlı mı? Ve ne için kullanmak istediğimizi bilmemiz gerekir.

Birçok insanın istediği gibi daha fresh görünmeyi hepimiz isteriz ya da ellerimizin pamuk gibi olmasını ya da yüzümüzdeki sarkık görüntüden kurtulmayı her insan arzular.

Evde uygulayabileceğimiz malzemelerle güzel sonuçlar elde edebiliriz. Hepimizin evinde bulunur salatalık, bal, zeytinyağı, yoğurt… Vs. bunlar en etkili ve en sağlıklı malzemelerdir. Cildin daha parlak sağlıklı ve gergin görünmesini sağlayarak cildi toparlar. Ciltteki matlık ve pürüzlüğü ve ciltteki renk tonlarını onarır. Bu sayede daha genç ve sıkı bir cilt elde edilir.

Kim yaşından daha genç görünmek istemez ki? Doğal olarak hazırlanan bu malzemelerden yapılan maskeler hem pratik hem kimyasal içermediğinden daha sağlıklı hem de ekonomiktir. Kendi tariflerinizi hazırlayın. Kendiniz için bir şeyler yapmak daha çok hoşunuza gidecektir.

Kış aylarında cildimiz ve dudaklarımız soğuk havanın etkisiyle kurur ve çatlaklar oluşur bunun için bol su içmek gerekir. Ayrıca bayanlar makyaj yaptıkları için gece yatmadan önce mutlaka yüzlerini temizlemelidirler. Özellikle göz çevresi için bitkisel temizleme ürünleri hazırlayıp kullanabilirler. Örneğin:  papatya ve yeşil çay karışımı ile (soğuyucunca)  göz çevresini pamuklarla temizleyebilirler.

Her şeyden önce kendinizi sevin kendinizi sevmekle başlar her şey. Kendinize dokunun vücudunuzun her yerine. Kendi kusurlarınızı yine kendiniz örtebilirsiniz. Bugün de kendiniz için bir şeyler yapın.  Cildiniz için bakım önemlidir. Dudağınız, gözünüz, yanağınız, elleriniz, ayaklarınız her bir yeriniz kendi yansımanızdır. Kendinize önem verin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
berguzar-korell-guzellik-sirlari
Hande Yener ve Bergüzar Korel Güzellik Sırları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Doğal Ürünlerle Sivilce Tedavisi
Doğal Ürünlerle Sivilce Tedavisi

Kapat