Orgazmın Beden ve Ruh Sağlığına Etkileri

Orgazmın Beden ve Ruh Sağlığına Etkileri
9 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 3.590 kez okundu.

orgazm-kadın

Seksin ilişkideki rolü fazlasıyla önemlidir. Çünkü mutsuz giden bir seks hayatı –ister istemez- zaman içinde partnerler arasındaki bağı zayıflatır. Peki mutlu seks hayatı nasıl olur? Bunun cevabı da başarılı orgazmdan geçiyor. Vücuda oldukça yararlı etkisi olan orgazm aynı zamanda partnerler arasındaki bağı da güçlendiriyor. Böylece ruhsal olarak tatmin oldukları ilişkiden bedensel olarak da haz alabiliyorlar.
Orgazm, çiftlerin birbirlerine olan bağlılığını kamçılıyor. Mutlu bir seks hayatı olan çiftler, eşlerini aldatma ihtiyacı duymuyor. Bu da ilişkilerin uzun soluklu ve güven içinde olmasını sağlıyor. Orgazm sadece partnerinizle aranızın iyi olmasına yardımcı olmuyor. Aynı zamanda kendinizle de aranızın iyi olmasını sağlıyor. Partneri mutlu edebilmenin verdiği güven sayesinde, kişinin de özgüveninde artış oluyor.

orgazm-kadın-2
Orgazmın ruhsal faydalarının yanında vücuda da -araştırmalar ile desteklenmiş olan- faydaları vardır. Örneğin; rahim kanseri, prostat kanseri gibi üreme organları ile tetiklenen kanser türlerinin oluşmasını önlüyor. Bu tip kanserlerin orgazm olan insanlarda diğerlerinden az görüldüğü istatistiklerle kanıtlanmıştır. Sağlığa tek faydası da bu değil! Orgazm olurken vücudun hızla kalori kaybettiği tespit edilmiştir. Böylece kişi orgazm olurken, bir yandan da kilo veriyor.
Bazı zamanlar ne kadar yorgun olsanız da yatağa girer girmez uyuyamazsınız. İşte böyle zamanlarda uykunuzun gelmesi için en pratik ve zevkli yol, seks yapmaktır. Kişi orgazm olduğunda vücudu rahatladığı için uykuya geçişi de daha hızlı olur. Ve orgazm olurken salgılanan oksitosin hormonu sayesinde vücut yatışır ve uykuya hazır hale gelir. Oksitosin hormonunun salgılanıyor olmasının diğer faydası da ağrılarınızı gidermesidir. Bu hormonla birlikte endorfin de salgılanmaya başladığından vücutta ekstra bir etki oluşur. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki bu hormonu salgılayan insanların ağrı eşiği yüzde 50 daha yüksek olmaktadır.
Orgazm tüm etkilerinin yanı sıra muhteşem bir gençlik iksiridir! Orgazm olduğunuz sırada vücutta kanın akışı diğer zamanlara göre daha hızlı olur. Bu hızlanmada vücudun kendini yenilemesine ve dokuların onarılmasına yardımcı olur. Böylelikle de kişiler sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşur. Bu da kişinin ne kadar yaş alsa da yaşlanmamasına neden olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
canli-gozuken-bir-cilde-kavusmanin-yollari
Canlı Gözüken Bir Cilde Kavuşmanın Yolları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
El Ve Ayak Bakımı
El Ve Ayak Bakımı

Kapat