Pembe Ruj Nasıl Sürülmeli

Pembe Ruj Nasıl Sürülmeli
28 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 2.702 kez okundu.

Pembe Ruj Sürme Teknikleri

  • Pembe renk bayanlar tarafından favoridir, daha küçük çocukken aileler kızlarına pembe giydirmeye başlar ve bundan dolayı bilinçaltında pembe her zaman güzeldir. Yaş ilerledikçe makyaj ve ruj sürme gibi alışkanlıklar başlar. peki, pembe ruj nasıl sürülmeli?
  • Öncelikle pembe ruj sarı saçlı kişilere çok iyi gider, birbirine karşıt renklerin uyumu hiçbir zaman tartışma konusu olmamıştır. Kıyafet seçerken bile iki parça halinde giyindiğimizde bir renk koyu diğer renk açık olur. Aynı renkleri kullanmak ise hoş bir görüntü sağlamaz. Özellikle açık tenli biriyseniz pembe ruj tam size göre, açık tenli değilim ama gözlerim yemyeşil diyorsanız yine pembe ruju mutlaka kullanmalısınız.
  • Açık tene sahip bayanlar bu nedenle çok şanslılar, her türlü makyaj tonu kendilerine uymaktadır, özellikle yazın sıcak günlerinde bu ruj rengini kullanarak daha çekici bir görüntü sağlayabilirsiniz.
  • Pembe ruj sürerken dikkat edilmesi gereken konu göz makyajınızın koyu olmasıdır, gözler koyu, ruj açık renk olunca mükemmel bir iki olacaklardır. Eğer yüzünüze bir allık yapmayı düşünüyorsanız açık renkleri tercih etmeniz güzel bir görünüm için yararlı olacaktır.
  • Ben fazla makyaj yapmayı sevmiyorum, ruj bana yeter diyorsanız, göz altınızı kalem ile çizdikten sonra pembe ruju sürmeniz bile güzel görünmenize yetecektir.
  • Makyaj yapmanın temel nedenleri cilt problemlerini örtmektir. Kiminin cildinde çok fazla siyah nokta, sivilce ya da sonrası oluşan lekeler, çil lekesi ve güneş lekesi bulunmaktadır. Ben de bu sorunlardan yok diyorsanız gerçekten çok şanslınız, sadece ruj sürerek bile dışarıya adım atabilirsiniz. Fazla makyaja ihtiyaç duymadığınız için de cildiniz her daim canlı kalacak.
  • Pembe ruj nasıl sürülmeli sorusuna en güzel cevaplardan biri de kalıcı olması açısından parlatıcıdır. Yalnız sadece parlatıcı sürerek pembe rengin tonunu bozmayın, aynı renkte parlatıcı alın ki daha hoş bir görüntü sağlasın.
  • Eğer çok fazla esmerseniz ya da cildiniz normalden çok koyu ise açık renk kullanmayın, tamam zıt renkler güzeldir ama esmer kişilerde açık renk pembe uymuyor. Bu yüzden daha koyu tonları tercih edin, adı hoş olmasa da çingene pembesini deneyebilirsiniz.
  • Unutmayın ki makyaj bir bütün olarak güzeldir, birini eksik ya da yanlış yaparsanız komik duruma düşebilirsiniz. Ben doğallıktan yanayım, en güzeli hiç makyaj yapmamak ama en azından özel günlerde hafif bir makyajında zararı olmaz 🙂

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kakao-cilt
Kakaonun Cilde Mucizevi Etkisi

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
el-ve-ayak-bakimi-icin-tavsiyeler
El ve Ayak Bakımı İçin Tavsiyeler

Kapat