Pirinç Yardımı ile Cilt Beyazlatma

Pirinç Yardımı ile Cilt Beyazlatma
24 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 3.082 kez okundu.

cilt-beyazlatma-3

Çoğu insan tarafından biliniyor ki uzak doğu ülkelerinde bir gelenek vardır. Çok eski zamanlardan günümüze kadar gelmiştir. Açıklamak gerekirse, Uzak doğuda bulunan bütün hanımlar süt beyazı kıvamında bir tene sahiptir. Tam tersi olan yani esmer veya biraz buğday tenli kişiler geleneğin getirdiği etkiye göre çirkin kategorisine giriyor. Bu bağlamdan yola çıkarak genç veya yaşlı, zengin ya da fakir fark etmiyor ve herkes geleneğe uymaya çalışıyor.
Birçok kişi ülkemize uzak doğudan gelen misafirler ile karşılaşmıştır. Dikkat ederseniz bayanlar genellikle koyu renkteki şemsiye ile dolaşıyor. Bunun sebebi ufak bir güneş yanığına bile katlanamamaları. Geleneklerinin getirdiği düşünceye göre biraz yansalar bile çirkin olacaklar.
uzak doğuda yaşayan bayanların neredeyse hepsi ciltlerinin daha beyaz bir hale gelmesi için ülkelerinde en çok yetişen ürün pirinçten faydalanıyorlar. Pirincin cilt için kullanıldığına şaşırdınız değil mi? İlk başta duyduğumuzda biz de şaşırmıştık. Pirincin zekayı geliştirdiğini biliyorduk fakat cildin beyazlamasını sağladığı ilginç geldi. Biraz araştırmak istedik ve neredeyse her evde bulunan, haftada en az iki kere tükettiğimiz pirincin, tenimizi nasıl beyazlatabildiğini öğrendik!
Daha beyaz bir tene sahip olmak isteyen hanımlar buyurun tarifi:

cilt-beyazlatma
Malzemeler
Pirinç veya pirinç unu
Su veya süt
Uygulanışı
Pirinç ununuz yoksa pirinçleri bir dövecek içerisinde ezin ve toz halini almasını sağlayın. 6 yemek kaşığı kadar pirinç ununu süt ile karıştırarak maske halini almasını sağlayın. Hazırladığınız karışımı, temiz bir kap içerisine alın. Vücudunuza uygulamadan önce vücudunuzun temizlenmiş olması gereklidir. Maskeyi, kurulanmış yüze, dekolteye ve boyun bölgelerine dairesel hareketler ile uygulayın. Maskeyi haftada üç kere uygulayabilirsiniz.
Sürme işlemini tamamladıktan sonra ılık su ile birlikte vücudunuzu ağır ağır durulayarak maskeyi çıkartın. Kağıt havlu yardımıyla cildinizi kurulayın. Ardından biraz pirinç ile suyu karıştırarak pirinç toniği hazırlayın ve cildinize uygulayın.
Pirinç toniği ve pirinç maskesini düzenli olarak 1 ay boyunca kullanın ve oluşan farkı göreceksiniz. Cildini beyazlatmak isteyenler bu şekilde hem doğal hem de hızlıca cildini beyazlatabilir. Asla aklınızdan çıkarmayın; mutfağınız kadar ekonomik ve doğal bir güzellik merkezi yok!

Etiketler:

Pirinç Yardımı ile Cilt Beyazlatma Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Melek diyor ki:

    Teşekkütler artık bembeyazım

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
ağız-kanseri
Ağız Kanserine Yakalanma Sebepleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
brokoli-faydalari-ve-diyet-corbasi
Brokoli Faydaları Kalorisi ve Diyet Çorbası

Kapat