Porselen Makyaj Uygulaması

Porselen Makyaj Uygulaması
21 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 2.386 kez okundu.

Porselen Makyaj Uygulaması

Porselen makyaj uygulaması daha kalıcı bir makyaj türü olduğu için genelde gelinler tarafından tercih edilmektedir. Bu makyaj uygulaması yüzü daha beyaz, ferah ve aydınlatıcı gösterir. Sezonun trendi olan porselen makyajı yapmak için çok çeşitli ürünlere ihtiyaç vardır. Amaç bebeksi bir cilt elde etmektir.

İlk olarak yüze makyaj zeminini hazırlamak, pürüzsüzleştirmek için, bir çeşit nemlendirici süreriz. Porselen makyaj yüzünüzü daha açık tonda göstermeyi de amaçladığı için cildinizden bir ton açık fondöteni boyunla beraber sürebilirsiniz. Göz altı aydınlatıcınızı her zamankinden daha açık tonda sürebilirsiniz. Fırçanın ucuyla burnunuza, dudak üst bölgesine, çenenize ve alın orta kısmına da gayet açık tonda kapatıcı uygulamanız gerekmektedir. Sıra geldi pudraya. Tüm yüzünüze ve boynunuza pudrayı uygulayın. Farınızı uygulayabilirsiniz. Farınızı açık ve pastel ton tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Işıltıda kullanabilirsiniz.

Farınızın kalıcı olması için fırçanızın ucunu hafif ıslatabilirsiniz. Eyelinerinizi ince ya da kalın olarak kirpik diplerinize kaydırmadan sürüp, rimeli de abartmadan uygulayabilirsiniz. Takma kirpik kullanmanız makyajınıza ayrı bir hava katacak ve ifadenizi güçlendirecektir. Makyaj modasının vazgeçilmezlerinden olan takma kirpik, hiçbir zaman önemini kaybetmeyeceğe benziyor. Bebeksi bir cilt elde etmek için allığınızı elmacık kemiklerinizin alt kısmına değil de, üst kısımlarına sürmeniz gerekmektedir. Hafif bir şeftali yada pembe tonunu fırçanızı çok bulamadan sürebilirsiniz. Fırçanın üzerinde kalan allığıda yüzünüzün dip hizasına yedirerek gölgeli bir görünüm elde edebilirsiniz. Rujunuz mutlaka açık tonda yada sadece parlatıcı olabilir.

Porselen Makyaj MalzemeleriPorselen Makyaj Malzemeleri

Porselen makyaj malzemelerinden en önemli olanı sir ağdadır.  Cildinizin kusursuz olması için yüzünüzde tüy bile olmaması gerekmektedir.Bunun için sir ağda kullanmalısınız.En çok kullanılması gerekilen bölge bıyık ve yanak kısımlarıdır.Bir diğer porselen makyaj malzemesi de Fondötendir. Porselen makyajın en önemli malzemelerinden bir tanesidir diyebiliriz. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey alacağınız fondöten malzemesinin sıvı olmasıdır. Diğer fondötenler ile cildinize porselen makyajı uygulamak çok zor olacaktır.Ayrıca porselen makyaj yaptığınızda cildinizin bembeyaz bir görünüm kazanması gerekmez cilt renginize uygun makyajlarda yapabilirsiniz.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kas Yapmak İsteyenlere Tavsiyeler
Kas Yapmak İsteyenlere Tavsiyeler

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
1 Ayda 8 Kilo Vermek Mümkün mü
1 Ayda 8 Kilo Vermek Mümkün mü?

Kapat