Portakal Yağının Cilde Faydaları

Portakal Yağının Cilde Faydaları
10 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 2.774 kez okundu.

Biz kadınlar neyin cildimize iyi geldiğini duysak hemen deniyoruz. Bitkisel yağlar da bunlardan yalnızca biri. Cilde birçok faydası bulunan ve içerdiği vitamin ve mineraller ile cilt güzelliğini koruyan portakal yağını birçok cilt problemi için kullanabilirsiniz. Portakal, C vitamini kaynağı ile kış aylarında sıkça tükettiğimiz bir meyve. Bununla birlikte portakal çok şifalı da bir meyve. Kahvaltıda severek tükettiğimiz, oldukça faydalı olduğunu bildiğimiz portakalın suyundan sonra yağının da faydaları konuşuluyor. Kırışıklıkları önlemek ve var olan kırışıklıkları azaltmak için tercih edebileceğiniz portakal yağının cilde faydaları saymakla bitmiyor. Akneler ile de savaşma konusunda oldukça başarılı olan bu yağ, cilt canlılığı ve parlaklığını korumak için de ideal bir seçim.

Sivilce probleminiz mi var? Aktif sivilceler ve sivilce izleri ile başınız dertte ise, portakal yağı ile derdinize deva bulabilirsiniz. Yağlı cilt tipine sahip kişilerin en çok karşılaştığı cilt problemlerinin başında gelen sivilcelere evde çözüm bulmak için portakal yağının cilde faydalarından yararlanabilirsiniz. Bu yağı dilerseniz tek başına, dilerseniz de beraberinde zeytinyağı, kayısı yağı, avokado yağı ve üzüm çekirdeği yağı gibi yağlar ile karıştırarak kullanabilirsiniz. Yağların kıl köklerini beslediği söylendiğinden, çok uzun süre uygulanmamalıdır, aksi halde sivilce probleminden kurtulurken bu kez de tüylenme problemi ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Portakal yağını, kırmızı ve şiş sivilcelerinizin üzerine lokal olarak uygulayabilirsiniz.

Yoğun bir meyve kokusuna sahip olan portakal yağı, cilde faydalarının yanında aynı zamanda antiseptik özellikli bir yağdır. Bu nedenle yaraların üzerinde de yine bu yağı tercih edebilirsiniz. Cilt üzerinde oluşmuş iltihaplarınız varsa yine portakal yağı ile iltihabı temizleyip akıtabilirsiniz. Cilt yüzeyinde oluşmuş enfeksiyonlara karşı da etkili bir yağdır. Vücutta doku şişmeleri meydana geldiyse, onları portakal yağı ile tedavi edebilirsiniz. Cilt bakımı ve cilt güzelliği için sıkça kullanılan bu yağ, kurumuş, neme ihtiyaç duyan, yorgun ciltler için de iyi bir seçimdir. Asidik özelliğiyle limon ile benzerlik gösteren portakal yağını sivilce izlerinin görünümlerini azaltmak için de tercih edebilirsiniz. Portakal yağının cilde faydalarını artık biliyorsunuz, bunlara ek olarak masaj yağı olarak da kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kuru-ve-yagli-ciltler-icin-peeling-tarifleri
Kuru ve Yağlı Ciltler için Peeling Tarifleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
balin-cilde-mucizevi-etkileri
Balın Cilde Mucizevi Etkileri

Kapat