Portakalın Cildimize Faydası

Portakalın Cildimize Faydası
13 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 2.959 kez okundu.

Portakalın Cildimize Faydası

            Portakal lezzetli  bir meyve olması yanı sıra muhteşem bir şifa kaynağıdır. İçerdiği B,C, E vitamini ve kalsiyum, potasyum, protein  sayesinde vücudumuzun mikroplara karşı kalkan oluşturmasını sağlar, bağışıklık sistemini de kuvvetlendirir. Sadece lezzetli bir meyve olarak görülmemelidir. Kozmetik ürünlerinin vazgeçilmez meyvesidir.

Bilim insanlarımızın uzun senelere dayanan araştırmaları ve portakalın insan sağlığı açısından fevkalade yararlı bir meyve olduğunu uzun senelerce bilinmektedir. Peki vitamin deposu olmasından başka ne gibi özellikleri vardır. Gıdanın yanı sıra kozmetik ve ilaç sanayisinde de kullanılmaktadır. Çeşitli özellikleri bulunan bu meyvemizin cildimize faydaları yabana atılmayacak kadar değerli niteliklere sahip durumdadır. Cilt bakımında etkili çözümler sunar. c vitamini içeriği ile en etkili cilt bakım malzemelerinden bir tanesidir. Portakalın insan cildine çok iyi geldiği ve kozmetik ürüticilerinin de vazgeçilmez meyvesi olduğu apaçık bir gerçektir. Mesela portakalın kabuğunun kaynatılıp içilmesi ; portakal kabuğunda var olan karoten maddesinin kanı temizlemesi insan vücudunun sağlıklı işlemesini etkilediği kadarını da cildimizi de etkilemektedir. Doğanın bu eşşiz meyvesini gıda dışında kullanacak olanlara uzmanların açıklamalarından başka yardım gerekmemektedir. Yüzde oluşan siyah noktaların giderilmesi ; portakal kabuluğunun rendelenmesi ve yüze sürülüp kuruyunca da su ile durulanması cilde uygulanan sağlıklı ve doğal bir maskedir. Portakal cildi gençleştirir ve cilde parlaklık verir. Portakal cilt tonunu açmak içinde kullanılır. Portakalın cildimizdeki ölü deri hücreleri de temizlediği aşikardır. Portakalın bir başka özelliğide, portakaldan elde edilen yağın vücutta oluşan selülitlere iyi gelmesidir. İçerdiği mineral tuzlar, organik asitler, yağları eritmede etken bir rol oynamaktadır. Deri altındaki kan dolaşımını hızlandırır, sağlıklı zayıflamayı sağlar. Zayıflamak isteyenler için de fevkalade bir çaredir. Metobolizmayı hızlandırıp yağ yakımını artırarak yağ hücrelerini küçültüp sağlıklı bir şekilde istediğimiz sonuca ulaştırır. Bu işlemleri yaparken portakalın taze olmasına özen gösterilmelidir.

Cildimizi güneşten koruyup, cildimiz açısında şifa olan portakal içeren ürünlerin kullanılmasında da fayda vardır.  Tüm bu saydığımız özellikler inanılması hayret verici olsa da mucizevi bir şifa deposudur. Mutlu, sağlıklı ve uzun bir yaşam için sağlığımızı düşünelim ve gerekli hassasiyeti gösterip portakalı sofralarımızdan eksik etmeyelim. Mutlu ve sağlıklı bir ömür geçirmeniz dileğiyle.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kakao-cilt
Kakaonun Cilde Mucizevi Etkisi

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
orumcek-agi-estetigi-fiyat
Örümcek Ağı Estetiği Nedir?

Kapat