Pratik Güzellik Sırları

Pratik Güzellik Sırları
14 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 3.535 kez okundu.

pratik-güzellik-sırları-2

Birbirinden pratik güzellik önerileri ile çok daha hoş ve sağlıklı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bu pratik bilgilerin uygulanması kolay ve işinize büyük bir oranda yarayacak bilgiler arasında yer almaktadır.

Eğer kaşlarınız ile ilgili çok fazla sorun yaşıyorsanız ve dağılmasına engel olamıyorsanız; kaş fırçanıza biraz saç spreyi sıkın ve kaşlarınızı tarayın. Böylece kaşlarınızın modeli gün boyu sabit kalabilecektir. Cildinizdeki sivilceler hem kötü bir görüntü yaratır hem de canını sıkabilir. Sivilcelerden hemen kurtulmak istiyorsanız üzerine biraz diş macunu sürerek, kurumasını sağlayabilirsiniz. Eğer saçlarınız her gün yıkanmanıza rağmen çok çabuk yağlanıyorsa o zaman saç diplerinize bir miktar bebek pudrası dökmeyi deneyin ve saçınızı tarayarak pudrayı dağıtın. Böylece yağlı görünümden kısa sürelide olsa kurtulabileceksiniz. Küçük gözlere sahipseniz ve gözlerinizin daha büyük durmasını istiyorsanız o zaman gözaltınıza beyaz kalem sürmeyi denemelisiniz. Böylece gözleriniz daha büyük görünecek ve daha derin anlamlı bakışlara sahip olabileceksiniz. Eğer dudaklarınızın daha sağlıklı ve pürüzsüz görünmesini istiyorsanız, balın faydalarından yararlanabilirsiniz. Bal ve şekeri eşit miktarda bir kabın içerisinde karıştırın ve dudaklarınıza uygulayın. 10 dakika sonra hafif bir şekilde ovarak, durulamasını yapın. Bu uygulamayı haftada birkaç kez tekrarladığınız zaman çok daha yumuşak ve pürüzsüz dudaklara sahip olabileceksiniz. Eğer pratik bir şekilde makyajınızı temizlemek istiyorsanız, bebekler için özel olarak üretilmiş olan ıslak mendillerden destek alabilirsiniz. Cilt yapısına uygun olarak üretildiği için bu ıslak mendiller ile makyajınızı gönül rahatlığıyla temizleyebilirsiniz. Kadınların makyaj yaparken en çok zorlandıkları konulardan biride gözaltına sürmüş oldukları kalemlerin çok çabuk dağılmasıdır. Bu dağılmayı engellemek için ise oldukça pratik bir çözüm var! Gözaltınıza uygulamak istediğiniz kalemleri sürmeden önce 10 dakika kadar buzlukta bekletin, daha sonra uygulamasını yapın. Göreceksiniz ki sürmüş olduğunuz kalem saatlerce düzgün bir şekilde gözlerinizde kalacaktır.

pratik-güzellik-sırları

Aynı zamanda göz kapağınıza sürmüş olduğunuz farlarda göz çevrenizde topaklanabilir ve çok kötü bir görüntüye yol açabilir. Bu olumsuz durumu yine pratik bir şekilde ortadan kaldırabilirsiniz. Göz kapağınıza far sürmeden önce pudra uygulaması yaparak, farın topaklanmasını engelleyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
secrets of hair care
Saç Dökülmesinin Nedenleri ve Bakım Maskeleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Beautiful woman with moisturizer cosmetic cream on shoulder - on a white
Biotin İle Sağlıklı Bakıma Adım Atın

Kapat