Protein Ağırlıklı Diyet Listeleri

Protein Ağırlıklı Diyet Listeleri
16 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 1.662 kez okundu.

Protein Ağırlıklı Diyet Listeleri

Diyet yaparken, aynı zamanda da, protein almak istiyorsanız, protein ağırlıklı diyet listeleri arasından bir program oluşturabilirsiniz. Hem diyet yapar, hem de protein depolarken, kas gelişimlerinize de destek de bulunabilirsiniz. Haftalık diyet programlarını izlemektense kendi tercihlerinize göre kendi yaşantınıza göre tamamen kendi isteklerinize göre yaşayıp kilo verebilirsiniz.3 günlük protein diyetinde istediğiniz herhangi bir gün kırmızı et, beyaz et, balık, az yağlı veya yağsız süt, fındık ve tofu, fasulye, baklagiller, tahıllar gibi sayısız vejeteryan seçenekler tercih edebilirsiniz.

Gün-1

  • Sabahları protein deposu olarak yumurta tercih edebilirsiniz.. Yanında da iki parmak büyüklüğü peynir ve kepekli ekmek de tüketilebilir.
  • Öğlenleri ise, meyveli yağsız yoğur ile salata tüketilebilir.
  • Akşam, kırmızı et ızgara ve mevsimin salatası tüketilmesi uygundur. Fakat yağ kullanmayınız.

Gün-2

  • Yine sabah yumurta tüketebilirsiniz. Fakat 2 adet olması uygundur. 2 dilim ise çavdar ekmeği yeterlidir.
  • Öğle için ise, 1. gün uygulanır.
  • Akşam ise, ızgara tavuk, salata, yağsız yoğurt

Gün-3

  • 1 adet haşlanmış yumurta,2 dilim çavdar ekmeği, çay
  • Yağsız yoğurt ve salata öğlen tüketilmelidir.
  • Akşam ise, kırmızı et ve yine mevsim salatası

Beslenme listeniz, protein ağırlıklı diyet listeleri kapsamında olduğunda, bu tüketimleri gerçekleştirebilirsiniz. Haftanın diğer kalan günlerinde de aynı şekilde, abartılmayacak şekilde beyaz peynir de tüketmeniz uygundur.

Kırmızı et ve tavuk eti, her zaman proteinleri yüksek olan besinler arasında yer alıyor. Tabi ki akşam için uygundur. Sabah öğünlerinde ise, her zaman protein ağırlığı istiyorsanız, ortalama 100 gram yumurtada 155 kcal bulunduğunu bilmeniz gerekiyor. Haşlanmış bir yumurtada 155 kcal bulunurken,  yaklaşık olarak 13 gram protein almış olacaksınız. 2 adet yumurta tükettiğinizde de sadece yumurtada 26 gram protein alarak, destek verebilirsiniz.

Protein Diyeti Uyarıları ve Önerileri
Her şeyden önce en dikkat etmeniz gereken konulardan bir tanesi yeni bir diyete başlamadan önce mutlaka Yeni bir doktorunuz ile konuşmalısınız. Başka dikkat etmeniz gereken hususlardan bir tanesi de doymuş yağlardan mümkün olduğu kadar uzak durmanızdır. Tercih ettiğiniz besinlerin doymamış yağ oranı yüksek olmasına dikkat edin. Bu şekilde kanınızda ki pıhtılaşma azalırken kalp ritminiz düzene girecektir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kuruyan Rimel için ne yapmalı
Kuruyan Rimel İçin Ne Yapmalı?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kas-kalemi-nasil-secilir
Kaş Kalemi Nasıl Seçilir ?

Kapat