Protein Tozu Hakkında Bilmedikleriniz

Protein Tozu Hakkında Bilmedikleriniz
23 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 2.158 kez okundu.

VÜCUT GELİŞTİRME SPORUNUN VAZGEÇİLMEZİ OLAN PROTEİN TOZLARI

 Vücut geliştirme sporunun bir parçası haline dönüşen protein tozu hakkında bilmedikleriniz o kadar çok ki bir çok genç, protein tozlarını markette satılan kakaolu süt ile karıştırmaktadırlar ve bunun akabinde kalp krizi geçirme riski üst düzeylere çıkmaktadır. Her zaman daha iyi görünümlü ve özel olmak isteriz, bunun için yıllarca spor yapanda var fit kalmak için sağlıklı beslenmeye özen gösteren de bazen de aldığımız ilaçlar ile bunu yapmak mümkün fakat dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır.Çok iyi tanınması ve çok iyi bilinmesi gereken bir kaç noktaya değineceğiz.

Vücut geliştirme sporunda en çok ihtiyaç duyulan besin kuşkusuz proteindir, neden diye soracak olursanız proteinler kasları oluşturmaktadır cevabını vermek en doğru bir seçim olacaktır. İşte bu nedenledir ki halk diye adlandırılan kesimin kafasında bu soru işareti git gide büyümektedir. Protein tozları aslında bizlere kas oranını arttırabilmemiz için vücuda gerekli miktar da proteini en hızlı bir şekilde sunar. Her zaman yumurta, tavuk, et tüketemeyeceğinizi düşünürsek bu tozlar bize pratik bir yarar sağlar. Halk arasında dönüp dolaşan bu protein tozu zararlı mantığı, her şeyde olduğu gibi protein tozlarını yanlış ve fazla kullanmaktan kaynaklanmakta olduğunu gözlemliyoruz.

Bünyeniz için belirlenen miktarda ki ölçek miktarını aşarsanız tabi ki de bünyelerde çeşitli zararlar meydana gelir. Protein tozuna başvuran kişilerin bazılarında sivilce sorunlarının oluştuğunu gözlemliyoruz, bunun en büyük sebeplerinden birini açıklamaya çalışalım. Diyelim sağlıklı bir sporcunun günde alabileceği protein değeri 100 gram olsun, siz o gün iyi bir beslenme yaptı iseniz yani protein tozunu içmeye kalkışmadan önce tükettiğiniz besinlerden elde ettiğiniz protein değeri 100 grama ulaşmış ise, o sırada da protein tozunu tüketme aşamasına geçti iseniz, vücudunuzda ki protein miktarı 100 gramı geçeceği için sizin vücudunuzda sivilce oluşmaması içten bile değildir. Bunun haricinde böbrek taşı oluşumu ve karaciğer yıpranması da görülebilmektedir.

Bu saydıklarımız protein tozu hakkında bilmedikleriniz gerçeğini bize göstermektedir. Halk arasında protein tozu alımı zararlı hiçbir yararı yok daha çok zararı var gibi kelimelerin burada eridiğini görebilmekteyiz. Yetersiz idman ve doz aşımı fazla olursa protein tozunun vücutta kalıcı hasarlar bıraktığını da göz önünde bulundurmalıyız.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
güzel-kokan-3
Daima Güzel Kokan Kadınların Sırrı

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
lazer-epilasyon-icin-nelere-dikkat-etmeliyiz
Lazer Epilasyon için Nelere Dikkat Etmeliyiz

Kapat