Pudra Nasıl Sürülür

Pudra Nasıl Sürülür
28 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 5.148 kez okundu.

Pudra Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Pudra kullanımında ne var ki diye düşünebilirsiniz ama her ürünün kendine has bir kullanma metodu bulunur. Rastgele yapılacak işler nedeni ile gözel görüneceğiz diye daha kötü duruma düşebiliriz. Peki, pudra nasıl sürülür?
  • Ciltteki sorunları ortadan kaldırmak için en çok kullanılan malzemelerden biri şüphesiz ki pudradır. Eğer ben dışarıya çıkarken sadece pudra kullanıyorum derseniz sürmeden önce hafif bir nemlendiriciyi yüzünüze sürmelisiniz.
  • En çok kullanılan malzemeler arasında fondöten de yer alır, özellikle fondöten sürdükten sonra pudra sürüyorsanız ki sürmelisiniz, ince türlerden seçmeniz gerekmektedir. İnce pudra sayesinde hoş bir görüntü oluşur, fondötenin ciltte yapmış olduğu yağlanma oranını azaltır. Makyaj pudraları özeldir, transparan olarak da bilinir, çok ince halde olduklarından sürüldüklerinde fazla belli olmazlar ve bu sayede yapılan makyaj profesyonelce olur.
  • Bazı makyaj ürünleri satan firmalar çok kalitesiz pudralar satmaktadır. Bu pudralar aşırı kalın olması nedeni ile ciltte yoğun bir tabaka oluşmasına neden olur ve bu da makyaj yapan kişinin çirkin görünmesine zemin hazırlar. Kalitesiz ve yanlış pudra nedeni ile ciltte istenmeye sivilce ve leke oluşumları da ortaya çıkabilir. Bu yüzden bilmediğiniz markaların ürünlerini ucuz diye tercih ederek cildinizi harap etmeyin.
  • Pudra sürecekseniz öyle kafanıza göre seçmemelisiniz. Herkesin ten rengi farklıdır ve o renge uygun pudra kullanımı gerekmektedir. Bazı bayanlar beyaz tenli olmasına rağmen çok koyu pudra alıyorlar, bir de kalın pudra olunca sanki cildinde 1. Derece yanık varmış hissi uyandırıyor. Eğer cildiniz beyazsa açık renk ve ince pudra tercih etmelisiniz.
  • Belki birçoğunuz pudranın kullanılış amacını bilmiyorsunuzdur. Kimisi cildindeki kusurların örtülmesi için kullanıldığını düşünür fakat o görev fondötene aittir. Pudra sadece fondöten üstüne sürülerek kapatıcı işlevi görür. Sadece bazı pudralar açık renkte olduğunda kişinin yüzüne parlaklık ve canlılık kazandırır ama kesinlikle bir kapatıcı olarak kullanılmaz. Yüze canlılık kazandırmak için ışıltılı pudra kullanılır, bu pudrayı kullanırken dikkat edin, az sürün ve fırça ile hafifçe yayın. Gereğinden fazla yapılan bu işlem cildinizde soyulmalara neden olabilmektedir.
  • Eğer daha önce pudra kullanmadıysanız gerekli araştırmaları yapmalısınız, hatta bir uzmandan yardım isteyerek cilt tipinize uygun pudra tavsiye etmesini söyleyebilirsiniz. Cildimiz bizim için çok önemli, özellikle yüzümüzde oluşacak herhangi bir kusurun geri dönüşü olmazsa hem psikolojik hem fiziksel olarak çöküntüye uğrarız.
  • Sizi siz yapan cildinizdir, onun için kendinize ve cildinize iyi bakın seçimlerinize dikkat edin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
genital-bölge-3
Genital Bölge Kararmasına Son!

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Uyku Problemi Ve Çözümü
Uyku Problemi Ve Çözümü

Kapat