Retro Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır

Retro Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır
17 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 3.784 kez okundu.

Retro Makyaj Modası 

Retro Makyaj Nedir

  • Retro Makyaj, bundan yaklaşık 50 sene önce moda olan bir makyaj türü olmasına rağmen günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Bu makyajın günümüze kadar ulaşmasını sağlayan nedir? Gözleri ön planda tutmak için açık renk makyaj yapılır, etkileyici bir görünüş sağladığı için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Retro Makyaj Nasıl Yapılır

  1. Retro makyajda açık ten rengi önemsendiği için koyu tonlarda kapatıcılar sürmemek gerekiyor. Gözlerin ve kirpiklerin dikkat çekici kadar güzel olması için rimel sürülür. Rimel sayesinde kirpikleriniz sanki uzun ve takma kirpikler gibi gösterişli görünecektir.
  2. Retro makyajda gözlerden ziyade dudaklarda ön plana çıkar, açık tonlarda yapılan makyaj sayesinde kirpiklerdeki siyahlık dudaklardaki pembelikler belirginleşir. Eski zamanlarda bayanların yüzünde ben görürdünüz, birçoğu Retro makyaj üzerine kalem ile çizerek yapıyordu, siz de aynı şekilde yapabilirsiniz.
  3. Retro makyaj ile beyaz bir tene kavuşmak için öncelikle ince bir beyaz pudra kullanacaksınız. Göz altlarınızı belirginleştirmek için kalem ile çizgi çekin ve açık renklerde farı sürün. Gözlerinizin iri görünmesi için beyaz kalem ile göz altlarını çizmelisiniz. Rimelinizi de sürdükten sonra isterseniz takma kirpik de takabilirsiniz.
  4. Retro makyajda öncelik gözler olduğundan dudaklar abartılmamalıdır. Açık ten için uygulamış olduğunuz beyaz pudradan sonra şeftali renklerinde allık kullanmalısınız. Eğer koyu renk allık kullanırsanız gözleri gölgeleyebilirsiniz, bu yüzden açık renk uygulayın. Pembe ve çok koyu olmayan kırmızı renklerde ruj kullanabilirsiniz.
  5. Retro makyaja uygun bir kıyafet için eski yıllardaki gibi İspanyol paça ve yüksek bel kıyafetlerden giyebilirsiniz, istemiyorsanız çok da zorlamayın. 🙂
  6. Bu makyaja gidecek en iyi saç tipi ise dalgalı saçlardır. Üzerine dudak renginize uygun bir de bant takarsanız ayrı bir hava katacaktır.
  7. Saçlarım çok sarı o yüzden bu makyaj pek yakışmadı derseniz kaşlarınızı da hafif sarılaştırabilirsiniz. Sarı saça kırmızı ruj sürerek bulunduğunuz ortamda gözleri üzerinize çekebilirsiniz.
  • Retro makyajını birçok ünlü sanatçımız kullanmıştır, herkes kendine ait bir tarzı yansıtmaya çalışmaktadır. Esmer biriyseniz bu makyajı denemeyin, çok şık durmaz, açık tenlilere uygundur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Beautiful woman with moisturizer cosmetic cream on shoulder - on a white
Biotin İle Sağlıklı Bakıma Adım Atın

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Avokado
Yağlı Ama Çok Sağlıklı Besinler

Kapat