Sabah Makyajı Nasıl Yapılmalıdır

Sabah Makyajı Nasıl Yapılmalıdır
14 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 3.599 kez okundu.

Sabah Makyajı Nasıl Yapılır

  •    Sabah kalkıp aynaya baktığımızda bazen kendimizi tanıyamayız, kırışıklıklar artmış, göz altları mor ve şiş olur. Bu halde iken makyaj yapmayı aklımıza bile getirmemiz gerekiyor. Peki, sabah makyajı nasıl yapılmalıdır? Makyajdan önce basit kürler ile yüzümüzü toparlamamız gerekiyor. 5 dakikada peeling ve buz uygulaması ile kolayca kendimize gelebiliriz.
  •    Şeker ve su gibi basit bir karışımı yüzümüze sürerek cansızlığı önleyebiliriz. 5 dakika boyunca göz altımıza buz tutarsak da göz altı morluklarının gittiğini görebilirsiniz. Yüzümüzü eski ve dinç haline getirdikten sonra makyaj uygulamamıza başlayabiliriz.
  •    Bazı bayanlar fondötenin çok fazla sürülmesinin bütün açığı kapatacağını düşünür, eğer sabah kalktığınız gibi ağır bir fondöten sürerseniz eskisinden daha kötü bir hale bürünebilirsiniz, bu yüzden hafif şekilde sürülmesi daha avantajlıdır. Sabahları cildimize hafif şekilde kapatıcı yaparız, daha sonra yüzümüzü canlandırmak için hafif bir allık kullanabiliriz. Cansız cilt için pembe renk allık iyi bir tercih olacaktır.
  •    Makyaj tekniklerinde malzemelerin kaliteli olması gerektiği söylenir, doğru fakat siz makyajı doğru ve yerinde uygulamazsanız bunun hiçbir artısı kalmaz. Rimel sık kullanılan bir teknik, sabah makyajı için rimeli fazla kullanmayın, kirpiklerinizin üst kısmına yapın ama alt kısma kesinlikle uygulamayın, sizi daha bitkin gösterebilir. Sabah saatlerinde gözlerinizin içinde kızarıklar ve cildinizde sararmalar da olabilir, bu yüzden üst kirpiklerinize rimel çektikten sonra da göz altına beyaz kalem çekin, bu sayede gözlerinizdeki kızarıklar dikkat çekmeyecektir.
  •    Cildinize pudra uygulamak da sizi oldukça canlı gösterecektir, uygun ve yumuşak bir fırça ile az bir pudra sürerek cildinizin parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.
  •    Tabi, cildi canlı göstermek için sadece makyaj yeterli olmaz, gün içerisinde size enerji verecek içecekler tüketmeniz de kendinize gelmenizi sağlayacaktır.
  •    Çok yoğun bir tempoda çalışıyorsanız sürekli gözaltlarınız mor ve yüzünüzde şişlikler olabilir, kullanılmış poşet çaylarını gözünüzün üstüne koyarak günün yorgunluk belirtilerini yüzünüzden silebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kil-maskesi-nasil-yapilmalidir
Kil Maskesi Nasıl Yapılmalıdır

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
1-kilo-vermek-icin-kac-kalori-yakmak-lazim
1 Kilo Vermek, Zayıflamak için Kaç Kalori Yakmam Gerekiyor?

Kapat