Saç Düzleştirme Yöntemleri

Saç Düzleştirme Yöntemleri
24 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 5.968 kez okundu.

Saç Düzleştirme Yöntemleri

Çoğu kadınlar saçlarını uzun, parlak ve düz olmasını ister. Yapay düzleştirici yöntemlerde vardır fakat bu yöntemler ileride saçların dökülmesine kırılmasına yol açar. Saç uçları sertleşme yapmasıyla birlikte kırılmalar da  olacaktır. Doğal ve kalıcı saç düzleştirmek nasıl olur? bu şekilde gereksiz para harcamadan da doğal yollarla sağlıklı parlak güçlü saçlara kavuşabilirsiniz.

 

Kadınlar saçlarını genellikle bir hobi olarak da görürler. Kadınlar mutsuz olduğu anlarda kuaföre giderek saçlarını değiştirebiliyorlar. Saçlarıyla oynamayı değişiklikler yapmayı severler elbette her zaman kuaföre gitmek hem maliyetli hem de zamanını alır. Evinize bir saç düzleştirici alarak bu sorunu çözebilirsiniz. Saçınızı ısıya karşıda korumanız gerekmektedir. fakat ısının fazla olması saçlarınızda kırıklığa yol açabilir eğer ki saçlarınızı ıslak bir şekilde düzleştirmeye çalışırsanız yine saçlarınıza zarar verirsiniz. Saçlarınızı düzleştirmek için saçınızın kuru olması gerekmektedir. Saçlarınızı düzleştirmeden önce yağlı bir ürün kullanmamalısınız. Yoksa saçınız aynı patatesi nasıl yağa koyarsınız saçlarınızda öyle kızarır.  saç düzleştirmelerinde elektrikli ve şarjlı aletler kullanılır buda zamanla saçınıza zararlar verir. Saçınız donuklaşabilir ve yavaş uzamasına sebep olur. Saçınıza sürekli bu aletlerden kullanırsanız saçınıza zarar verirsiniz. Bazı eczanelerde kimyasal saç düzleştirici kullanılır ancak uzun süreli kullanmanız halinde saçlarınıza zarar verebilirsiniz.

 

Saç düzleştirme yöntemleri doğal ve yapay besin kaynakları ile de kullanılmaktadır. Yapay yollarla saçınızı düzleştirmekten kaçının çünkü saçlarınıza ciddi zararlar verebilirsiniz. Saçlarınızı herhangi bir marka ürünle saçını düzleştirin. Genellikle bunu doğal besin kaynaklarıyla yapmalıyız. Bu şekilde saçımıza zarar vermek değil de korumuş oluruz. Birçok besin kaynaklarıyla birleştirilmiş kremler kullanabiliriz. Saç düzleştirmek genellikle bayanlarda daha çoktur. Bazılarının saç düzleştirmeleri için kullandıkları diğer yöntem ise ütüdür.

Bu yöntem ile kesinlikle denemeyiniz. Cildinize bu şekilde ciddi zararlar verebilirsiniz. İnanlar genellikle kendini sahip olmadığı şeyleri isterler, düz olan kıvırcık saç ister saçı dalgalı olan ise düz saç ister. Kıvırcık saçlı kadınların en büyük derdi ise saçlarını her zaman fön ile düzleştirmek. Bunun yanında yaz mevsiminde saçınızı düzleştirdiğinizde denize veya havuza girdikten sonra saçınız yine eski halini alacaktır. Saçlarınızı kalıcı saç düzleştirmelerinde ortalama 8 ay sürmektedir ve bunu yapay yollarla deneyler sonrasına yapabilirsiniz ancak fazla bir talep yoktur çünkü bu şekilde saçınıza ciddi zararlar verebilirsiniz ve bunlardan kaçının.

Etiketler:

Saç Düzleştirme Yöntemleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Bengü diyor ki:

    Super bir yontem tavsiye ederim

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
sigil-tedavisi-ve-cesitleri
Siğil Tedavisi ve Çeşitleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
zayif-gosteren-sac-modelleri
Zayıf Gösteren Saç Modelleri

Kapat