Saç Modeli ile Kişilik İlişkisi

Saç Modeli ile Kişilik İlişkisi
20 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 4.547 kez okundu.

Saçınız Kişiliğinizi Yansıtıyor

 •    Belki size tuhaf gelecek ama yapılan araştırmalarda saç modeli ile kişilik lişkisi arasında önemli ayrıntılar var. Saçınızı düz yaparsanız ayrı, kıvırcık yaparsanız farklı ve dalgalı yaptığınızda farklı bir kişiliği yansıtıyorsunuz demektir.
 •    İlk olarak kıvırcık saçlardan başlayalım. En sevilen kişiliklerden bir tanesidir, sevimli, cana yakın, verilen işi bir çırpıda yapan ve lider ruhuna sahip kişilerdir. Cömertliği ile bilinen kıvırcık saçlı kişiler, tek bir noktada dikkatlerini toplamakta zorlanıyorlar.
 •    Kızıl renk saçınız varsa neşeli ve eğlenmeyi seven bir karakteriniz var demektir, kızılın boyanmış ya da doğal olması bir şey değiştirmez, o rengi seçmiş olmanız bile kişiliğinizi yansıtır. Temiz kalpli bayanlardır, eğlence olmadığı zaman ortamdan çabuk sıkılabilirler. Kızıl saçlı insanları reddetmeyin, bu onların en büyük korkusu, bu kadar eğlenceli olmalarına rağmen bir o kadar da utangaçlar. İlişkide çok kuvvetli bağlandıkları için partnerini zorlayabilir, o kadar da olsun canım.
 •    Saçları dalgalı olan kişiler ise sıra dışı bir enerjiye sahiptirler, iradeleri kuvvetli ve işlerinde bir o kadar da yaratıcılardır. Balık burçlarına benzeyen bazı özellikleri nedeni ile kırılgandırlar, bunun nedeni de duygusal olmalarından kaynaklanmaktadır. Çok kötü anlarına denk gelmeyin, bütün gün bir harf bile söylemeden öylece bekleyebilirler.
 •    Saçlarını arka tarafta örgü şeklinde atan kişiler kendilerinden çok başkalarına önem veren kişilerdir. Kendini ön sıraya koymayan bu kişilerden süper bir arkadaş olur.
 •    Saçlarınız kalın ve bir o kadar da bolsa siz güçlü bir iradeye ve enerjiye sahipsiniz, dezavantajı ise inatlardan kolayca vazgeçmeler.
 •    Genel saç yapısı düz olmasına rağmen farklı şekiller vermeye çalışan kişiler hayatında değişiklik arıyor demektir. Yani saçlarınızı dalgalandırıyor ya da kıvır kıvır yapıyorsanız yeni bir eğlence ve çevre arayışı içindesiniz demektir.
 •    Saçınızı sürekli düzleştiriyorsanız yaşantınızda istemediğiniz ve komplike durumlar var demektir. Kendinizi bu karmaşadan çıkarmak için de sakin bir hal almak için saçlarınızı düzleştiriyorsunuz demektir.
 •    Küt bir saç modeliniz varsa ve sadece saçınızı yıkadıktan sonra hemen dışarıya çıkıyorsanız mantık sizin için her şeyden önce geliyor demektir. Mantıklı olmasına rağmen çabuk sinirlenen bu kişiler her zaman amaca odaklanmıştır.
 •    Saçlarınıza kat modeli yapıyorsanız her şeyin en iyisini isteyen yapıya sahipsiniz demektir. Her şeyde güzel olmak ve yaptığınız her işte de en iyi olmak istersiniz.
 •    At kuyruğu modeli de mantıklı ve karşıdakini düşünen kişilerin seçtiği saç modelleri arasında yer almaktadır.
 •    Saçlarınız uzun olmasına rağmen hiç önem vermiyor ve sadece temizledikten sonra dışarıya adım atabiliyorsanız romantik bir kişiliğiniz var demektir. Yaratıcı olan bu kişiler aynı zamanda her şeyi zamana bırakırlar ve fazla kasmazlar.
 •    Saçlarınız olduğundan çok kısa ise hiçbir şeyi takmıyor ve hayatı fazla önemsemiyorsunuzdur.
 •    Saçlarını kazıtan bayanları çok nadir görsek de bu kişiler, temiz bir kalbe, iyiliğe ve kusursuz bir benliğe sahiptirler. Siz hangisisiniz?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kahvalti-neden-onemli
Kahvaltı Neden Önemli?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
sivilce-izleri-icin-maske-tarifleri
Sivilce ve İzler için Maske Tarifleri

Kapat