Saç Rengi Nasıl Seçilir?

Saç Rengi Nasıl Seçilir?
28 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 2.873 kez okundu.

Güzel bir görünümün ilk kurallarından biri güzel ve bakımlı saçlardır. Yüz tipinize, vücut şeklinize, ten renginize göre doğru kesilmiş, doğru şekillendirilmiş ve doğru renge boyanmış saçlarınız varsa, 1 adım öndesiniz demektir. Peki, saç rengi seçimi neye göre ve nasıl yapılır? Saç rengi seçerken nelere dikkat edilmeli? Saç rengi seçiminde en önemli etmenlerden biri ten rengidir. Açık tenli, buğday tenli ya da esmer tenli kadınların tercih etmeleri gereken saç renkleri değişiklik gösterebilir. Karamel tonları gibi renkler hemen her ten rengine yakışabilir ancak aynı şeyi açık sarı tonları için geçerli değildir.

Esmer tenli bir bayansanız; açık sarı tonları yerine, kızıl, bakır, karamel, sütlü kahve gibi saç renklerini tercih edebilirsiniz. Açık tenli ya da buğday tenli bir bayansanız, saç rengi konusunda tercihinizi açık tonlardan yana kullanabilirsiniz. Saç rengi seçimi için dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da kişinin yaşıdır. Genç yaşlarda saç renginde daha çok seçeneğiniz var olsa da, ilerleyen yaş ile birlikte bazı renklerden uzak durmanız gerekebilir. Sarı tonları orta yaşlı bir kadını olduğundan daha yaşlı gösterebilir. Bu nedenle yaşınız ilerledikçe, saç renginde tercihinizi daha sıcak ve yumuşak tonlara yöneltmenizi öneriyoruz. Genç yaşlarda ise sıcak tonların yanı sıra, özellikle son dönemin modası olan pastel tonları da saçlarınızda gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Saç rengi seçimi konusunda öncelikle iyi bir kuaförden yardım almak gerekiyor. Ten rengi ya da yaş gibi faktörlerin yanı sıra, yüz hatları da saçınızın rengine karar verirken önemli bir detaydır. Kişinin doğal saç rengi üzerine atılmış ışıltılar, gölgeler ile elde edeceğiniz doğal bir saç, saç rengi seçimi için doğru bir hareket olacak. Modern ve doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız, işe saçlarınızdan başlayın. Beyaz tenli bir bayansanız sarı ve kızıl tonlarını kesinlikle denemenizi öneriyoruz. Esmer tenli bayanlara ise kızıl saç renginden kaçınmalarını öneriyoruz. Saç rengi seçimi ile köklü bir değişim yapacaksanız, doğal görünüm yaratmak için kaşlarınızda da 1-2 ton açılmaya gidebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
dudak-dolgunlaştırıcı-3
Dudak Dolgunlaştırıcı Maske Tarifleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
agiz-kokusu-icin-ne-yapilmali
 Ağız Kokusu için Ne Yapılmalı

Kapat