Saç Rengini Açma

Saç Rengini Açma
30 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 5.460 kez okundu.

Saç Rengini Açmanın Doğal Yolları

  • Açık renk saçlar son zamanlarda baya moda oldu, koyu renklerin kişileri olduğundan yaşlı gösterdiği düşüncesi iyice yaygınlaştı. Bu yüzden birçok bayan “saç rengini açmanın doğal yolları” hakkında araştırmalara başladı. Biz bu araştırmayı sizler için yaptık ve tek bir yazı altında topladık. Buradaki saç rengini açma yöntemlerinden kendinize uygun olanı seçerek gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz.
  • Papatya suyu ile yapılan saç rengi açma yolları gayet başarılı ve kolaydır. Öncelikle aktardan kuru papatya alın ve bir çaydanlık içinde kaynatarak demleyin. Cam silmek için kullanılan sprey şişlerden temiz bir tane edinin ve yapmış olduğunuz papatya suyunu bunun içerisine koyun. Saçlarınızın her yerini sırılsıklam edene kadar sıkın ve balkona çıkarak güneşte saçlarınızın kurumasını bekleyin. Ardından saç renginizin açıldığını fark edeceksiniz, daha açık renk istiyorsanız bu uygulamayı diğer günler de yineleyin.
  • Saç renginiz kumral, sarı gibi açık tonlarda ise bu doğal yöntem işinizi çok rahat görecektir. Eğer saçlarınız çok koyu ise bu uygulamayı 3-4 defa yapsanız dahi  az açılma fark edebilirsiniz, bu durumda sizlere önereceğimiz diğer yöntemleri denemeniz daha faydalı olacaktır.
  • Diğer saç rengini açma yolumuz ise eczaneden alacağınız koleston sıvı poreksit ile yapılacak, yalnız bu ürünü alırken yüzde oranlarına göre alın, saç çok koyu ise yüzdesi yüksek olanı seçiniz. Bu ürünü alarak bir kaba boşaltın ve ardından elinize temiz bir eldiven takın. Saçlarınızın hangi bölümlerinin rengini açmak istiyorsanız o yerlere yavaşça uygulayın. Saç kurutucular ile ıslaklık geçtikten sonra düzenli olarak kullandığınız saç bakım kremi ve şampuanları ile saçınızı temizleyin. Bu yöntemi fazla duymadığınız için tereddüt edebilirsiniz ama saçlarınız daha canlı ve parlak gözüküyor, sizde de işe yarayacaktır diye düşünüyorum.
  • Oksijenli su bilinen en eski doğal saç rengi açma yöntemidir. Açık renk saçlarda hızlı sonuçlar verir, koyu renkler de biraz daha geç sonuç verir. Yalnız bu yöntem biraz saçlarınızı yıpratabilir, o yüzden sadece acil durumlarda tek tük kullanmanız gereken bir yöntem olmalıdır.
  • Tarçın tozunu saç bakım kremi ile birleştirerek bone ile 8 saat bekletin, tarçın renginden dolayı biraz kızıl bir saç renginiz olur ama sonra dağılır. Saç rengini açmasını yanı sıra saçı besler, biraz tuhaf bir kokusu olabilir, beğenmezseniz tekrar denemeyin.
  • Limon suyunu sprey şişlerinin içine yüzde 25 oranında doldurduktan sonra geri kalanına normal su ilave edin. Saçlarınızın rengini açmak istediğiniz bölgeye sıkarak güneşte bekleyin. Bazı kişiler işe yaramadığını iddia etse de birçok kişi de fayda sağlamaktadır.
  • Zeytinyağı yöntemi de saç için besleyici ve parlaklık verir. Aynı zamanda güneşte kurutursanız size doğal bir renk açıcılık sağlar. Yağlanmasının geçmesi için biraz iyi yıkamak gerekiyor ama oldukça sağlıklı bir yöntemdir.
  • Normalde bal saçlarınıza değse bir çığlık atarsınız ama saçları besleyici ve renk açıcı özelliği vardır. Balı yapışkan şekilde sürmek istemeyenler, bal, limon ve suyu karıştırarak sprey içerisine koysun ve saç diplerine gelmeden uçlara sıksın. Ardından güneşte kurumasını bekleyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.
  • Sonuç alamadığınız durumlarda farklı yöntemler deneyin, hep aynı yöntemler ile farklı sonuçlara ulaşmaya çalışmak saçmalık olur 🙂

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
ten-kokusu
Büyüleyici Ten Kokusuna Sahip Olmak

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
cilt-beyazlatma
Domates Maskesi ile Sivilce İzlerine Elveda, Beyaz Tene Merhaba

Kapat