Saç Uzatan Yağlar Hangileri?

Saç Uzatan Yağlar Hangileri?
6 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 3.035 kez okundu.

Saç Uzatan Yağlar Hangileri?
Saçların yağlar ile uzaması mümkün mü? Saçlarınızın uzaması için nelere dikkat etmelisiniz? Yağların saçlarınıza faydaları neler? bütün bunları bu faydalı makalemizde ele aldık ve işte ilginç mucizevi detaylar. Tabi ki bu yağları kullandığınız anda sihirli fasulyenin gökyüzüne doğru yükselmesi gibi bir şey beklemeyin tabi ki bu tamamen sizin doğru bakım metodları uygulamanız ile birlikte daha değerli olacaktır. Saçınız doğal yollardan uzaması ve bunu yağlar ile destekleyerek daha faydalı olmasını sağlayabilirsiniz. Saçlarınızın uzaması ve daha sağlıklı olabilmesi için saç derisinin temiz olması, saç köklerinin yeterince oksijen alması ve uçlarının mümkün olduğunca az kırılması gerekmektedir. Bu yüzden bazı doğal faydalı yağları kullanarak saçlarınızı besleyebilir ve saç derinizin daha temiz olmasını sağlayabilirsiniz.

Saçın Uzamasına Yardımcı Yağlar

Sizler için hangi yağ ne fayda sağlar ve nasıl uygulamalısınız bunlar hakkında bilgilendirme yapacağım. Tüm bu yağları 2 veya 3 ay boyunca düzenli kullandığınız sürece saçlarınızın uzamasına fayda sağlayacaktır.

Hint Yağı
Hint yağı saç uzamasına katkı sağlayan yağlar arasında en etkili olanıdır. İçerisinde bulunan besleyici yetkisi olan E vitamini ve protein bakımından zengindir. Hint yağında bulunan ve sabun yapımında da kullanılan “ricinoleic asit” saçlarınızda oluşabilecek enfeksiyonları önleyecektir.Saçlarınıza düzenli olarak Hint yağı ile saçınıza masaj uygulamasını yaparsanız  daha hacimli görünmesine, saç tellerinin kalınlaşmasına, saçın nemlenmesine ve yumuşamasına katkıda bulunabilirsiniz.

Zeytinyağı
Zeytinyağı da saça katkısı olan en iyi yağlardan bir tanesidir. Zeytinyağı saç nemlendirmede özellikle çok etkilidir.Saçların uzamasında en önemli rolü olan en önemli vitamin E vitaminidir. Zeytinyağı da içerisinde bolca E vitamini bulundurduğundan saç uzaması için etkili bir yöntem olacaktır. Zeytinyağını hint yağı gibi haftada 1 veya 2 kez saçlarınızı yıkarken şampuan sürmeden önce saç derinize gelecek şekilde sürün ve 1 yada 2 saat boyunca bekletin daha sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Susam Yağı
Susam yağı saç derinizde meydana gelen iltihaplanma ve saç derisi mantarı gibi sorunlarınız için birebirdir. Saçlarınızı nemlendirici özelliği de olan susam yağı hem sağlık hem de uzaması için faydalıdır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Zeytinyağının Cilde Faydaları
Zeytinyağının Cilde Faydaları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
cocuklairn-yuksek-atese-yakalanmasinin-nedenleri
Çocuklarda Yüksek Ateşin Nedenleri ve Çözümleri

Kapat