Saç Uzatıcı Yağ

Saç Uzatıcı Yağ
6 Mart 2016 tarihinde eklendi, 3.595 kez okundu.

Saç Uzatıcı Yağ

 Herkesin en büyük pişmanlığıdır saç kestirmek. Biz kızlar genellikle hayatımızdaki değişikliğe saçlarımızdan başlarız. En sevdiğimiz yerden başlamamıza da hiç birimiz anlam veremiyoruz daha. Kimi insanın saçı doğuştan çok hızlı uzar kimimizin de ayda yılda bir denecek kadar az. Dengeli beslenmek de saçların uzamasına en yardımcı olaydır. Saç uzatıcı yağlar aynı zamanda saçlara bakım yapar hafta da iki gün uygulanabilir sandığımız gibi arındırması zor da değildir. Eğer çok zor arınıyor sa bir koca suya bir çay bardağı elma sirkesi karıştırarak arındırabilirsiniz. Eğer sizlerde saçlarınızı kesip pişman olduysanız ve kısa sürede uzayıp eski haline gelmesini istiyorsanız bazı bakım uygulamalarını yapmalısınız. Yada saçınız doğuştan fazla uzamıyor olabilir bunu da sağlıklı ve doğal saç yağları ile deneyebilirsiniz.

Zeytinyağı her derde deva, her şeye kullandığımız gibi saçlarımıza da kullandığımız bir üründür saçların nemli kalmasını beslenmesini ve uzamasını sağlar.

Badem yağı kıl köklerini harekete geçirir parlamasını ve uzamasını saçlar. Aynı şekilde Hint yağı da aynı işlevi görür. Bunların yanı sıra etkili olan yağları bir şişede karıştırıp da uygulayabiliriz hatta bu şekilde daha da etkili olur. Ör: badem yağı, yılan yağı ve susam yağı. Ayrı ayrı dışında kozmetik satan yerlerde veya aktarlarda karışım olarak da saç uzatıcı ürünler satılmaktadır. Kullandığınız ürünün içinde kimyasal bulunmamasına dikkat etmelisiniz çünkü saç dipleri kök olduğundan ve bu yağı emeceğinden dolayı zarar verebilir. Karışım olarak almak yerine belirli yağları alıp karıştırmak hem sizi rahatlatır hem de ne ürün kullandığınıza emin olmuş olursunuz.

Nane Yağı

Nanenin bir çok faydası olduğu gibi nane yağının da saçlar için faydaları çoktur. Bunların en başında saç köklerine oksijen gitmesini sağlaması 0lmuştur. Bu sayede saçlarınız hem daha kısa bir sürede uzar hemde koparak dökülmelerin önüne geçmiş olursunuz. Burada dikkat etmeniz en önemli nokta nane yağının saç diplerine değmesini engellemek güçlü bir yağ olduğundan saç köklerinizin yanmasına sebep olabilir. Bunun önüne geçmek için su ile inceltebilir siniz yağı.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Ender Saraç Salatalık Diyeti
Ender Saraç Salatalık Diyeti

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
makyaj-cantasinda-bulunmasi-gerekenler
Makyaj Çantasında Bulunması Gerekenler

Kapat