Saçınızı Boyamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Saçınızı Boyamadan Önce Bilmeniz Gerekenler
18 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 2.581 kez okundu.

Saçınızı Boyamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Son dönemlerde sıklıkla sorulan sorular arasında “Saçınızı boyamadan önce bilmemiz gerekenler nelerdir” diye arama motorlarına sorular yöneltilir. Genellikle kadınların saçını boyatmış olduğu ama sıklıkla yaşı ilerlemiş olan erkeklerin ama genç olanlarında farklı bir tarz için saçlarını boyatmaları oldukça radikal bir farklılıktır. Çünkü saçını erkeklerin boyatacağı renkler genellikle sınırlı bir konumda iken, sınırlanmayan ve sınırsız bir şekilde istek üzerine boya yapan erkek kuaförleri de bulunmaktadır. Yaşı ilerlemiş olan erkeklerde genellikle yaşlılık belirtisi niteliğini taşıyan saç beyazlaşması erkeklerin hoşlarına gitmeyen bir unsurdur. Bazı kadınlar beyaz saçı erkeklerde daha çekici buldukları gibi bazı kadınlar ise tam aksini düşünerek meydan okumaktadırlar.

Kendilerine yani kadınlara bakacak olursak, saçlarını neredeyse hafta bir boyatan kişiler vardır. Bazıları ise sadece değişiklik amaçlı boyatırken, diğer kısım bir alışkanlık belirlediği için, haftada en az iki üç kere kuaföre giderek saçlarını değişik renklere boyatmak isterler. Fakat saçlarını uzunluğundan kısalığına, yapısından, özelliklere kadar saç özellikleri boya yaptırırken dikkat edilmesi gerek en büyük unsurlardan birisidir.

 Saç boyatmadan önce bilinmesi gereken unsurlar;

1- Saçın uzunluğunu, boya miktarı etkilemez diyenlerin aksine etkiler demek gerekir. Saçın dolgunluğu ve saçın omuzu geçmesi ile saçın boyatılacağı kutu sayısı ikidir. Bundan fazlası saçın yıpranmasına ve kısa sürede dökülmesine neden olan etkenler arasında en belirgin özelliği taşıyan niteliktedir.

2- Saçın tipleri farklık yaratmaz diyenler için, Boyama sürecinde farklılık yaratıldığı gözlenmiştir. Ama burada en çok dikkat edilmesi gereken, saçın kalın mı yoksa ince telli mi olduğu özelliğidir. Kalın saçların boyayı içine çekme özellikleri daha yavaştır, dolayısıyla daha uzun süreli bir saç boyaması olur. İnce telli saçlarda ise tam tersi etki göstermektedir.

 

BOYADAN SONRA SAÇ BAKIM KREMİ KULLANMALI MIYIM?

Boyadan sonra saç bakım kremi kullanabilirsiniz fakat boya içerisinde çıkan saç bakım kremini kullanmanızı önermekteyiz. Paket içinde çıkacak olan saç kremi boyadığınız saçınıza yumuşaklık ve parlaklık katacaktır.

SAÇIMI NE ZAMAN TEKRAR BOYAMALIYIM?

Yarı kalıcı olan boyalar ortalama 28 yıkamaya kadar sürmektedir. Bu yüzden saçınızı her gün yıkadığınızı düşünecek olursak bu 4 haftaya isabet etmektedir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Siyah Nokta Maskeleri
Siyah Nokta Maskeleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
yagli-ciltler-icin-evde-maske-yapimi
Yağlı Ciltler İçin Evde Maske Yapımı

Kapat