Saçlara Şekil Verme Yolları

Saçlara Şekil Verme Yolları
4 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 3.317 kez okundu.

Saçlara şekil verme yolları

Genç kızların ve iş hayatında bulunan bayanların okul ve iş hayatında kullanmak istedikleri saç stillerini yakalamakta yaşadıkları zorluğu hepimiz biliyoruz. Her gün kuaföre gitme ihtimali olmayan bayanlar için kullanışlı, şık ve yapılması kolay saç modellerinden bazıları hakkında vereceğimiz küçük tüyolar kimi sabahlar sizin hayatınızı kurtaracaktır. Evinizde yapacağınız bu pratik saça modelleri ile sizlerde kuaföre gitmeden de mükemmel bir görünüme kavuşacaksınız. İşte sizin için hazırlamış olduğumuz mükemmel ve oldukça basit saçlara şekil verme yolları…

Maşa ve düzleştirici en büyük yardımcımız

Bundan on sene öncesine kadar sadece kuaförlerde bulunan maşa ve düzleştiricilerin artık her genç kızın evine girmiş olması bizim en büyük şansımız çünkü saçımıza şekil vereceğimiz zaman bizim en önemli yardımcılarımız bu saç şekillendirme aletleri oluyor. Bu noktada düzleştirici ya da maşa ile şekil verilecek saçın temiz yani yıkanmış fakat mümkün olduğu kadar kuru olması oldukça önemlidir. Saçı çok ince telli olmayan bayanlar için saçlara şekil verme yollarından ilki saçın orta kısmından başlayarak düzleştirici etrafına sarmak suretiyle dalgalar oluşturulmasıdır. Bu dalgaların saç spreyi ile desteklenmesi gün boyu hoş bir görünüm ortaya çıkaracaktır. Bununla birlikte yaptığınız at kuyruğu ya da saç örgüsünün üzerinden de saç düzleştiricisi ile geçebilirsiniz.

Parçalara ayırmak işinizi kolaylaştırır

Hem maşa hem de saç düzleştiricisi ile yapacağınız tüm işlemlerde saçınızı parçalara ayırmanız işinizi hem kolaylaştırır hem de istediğiniz sonucu almanıza yardımcı olur. İri bukleler için daha çok saçın, küçük dalgalar için daha az miktarda saçın düzleştiriciye ya da maşaya sarıldığı durumlarda saçın yıpranmasını önlemek için doğru ısıda ve kısa süreli uygulamalar yapılması saçınızın sağlığı için oldukça önemlidir.

Saça maşa uygulaması
Uzun saçlı bayanların en çok tercih ettiği yöntemlerden bir tanesi olan saça maşa uygulaması ile saçlarınıza sizlerde güzel şekiller verebilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken en önemli nokta her gün maşa yaparsanız saçlarınızın yıpranacak olması. Bu yüzden maşa yapacaksanız bu nadiren ara ara yapmalısınız. Bu yöntemler sayesinde çok daha güzel bir saça sahip olacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kahvaltının Önemi
Kahvaltının Önemi

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
gliss-million-gloss-kullananlar
Gliss Million Gloss Serisi

Kapat