Saçların Elektriklenmesini Önleme Yöntemleri

Saçların Elektriklenmesini Önleme Yöntemleri
6 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 2.233 kez okundu.

Saçların Elektriklenmesini Önleme Yöntemleri

Çok basit ama inanılması zor olan bir soru vardır ki cevabı insanları sıklıkla şaşkınlığa uğratmaktadır. Bu soru şöyledir. “Saçlarınızda elektrik sağlayan teller var mıdır?” Bu soru karşısında dona kalanlar kolaylıkla hayır demelerine rağmen saçlarının içinde bulunan tellerin her saniye veya her dakika içerisinde bir diğer insanı çarpmayacak özellikte elektrik algıladığını duyunca şoke olurlar. Ama bunun nesnelliği aşikâr bir konumdadır. Saçlarımız her saniye içinde sayısı tam olarak bilinmeyen ama bir diğer insanın dokununca çarpma hissini uyandırmayan elektrik üretme işlemini yaparlar.

Bu sayede aslında pekte bir sorun olmayan ama bilin altını etkileyerek saç elektriklenmesini sorun yapan insanların arama motorlarına “Saçların elektriklenmesini önleme yöntemleri” adı altında sorular sormalarını sağlarlar. Saçların elektriklenmesi saç taranmasını zorlaştırır. Saçta oluşan elektriğin saç taranmasını zorlaştırmasının sonucunda zorluklara göğüs gerek saçlar kırılır ve bu kırıklar için kuaföre gitmek zorunda kalınır. Kırıkların oluşma evresini tamamlayan saç elektriklenmelerinin asıl sebebi yine Kimya ile görülür. İki ayrı kutup kısmının birbirini iteklemesi gibi bilenen yaygın özellik burada da karşımıza çıkar. Bunu iki kutup kısmının yani saçlarımızda oluşan elektrik ile saç tellerinde ki elektrik oluşunda saçlarda kabarma olur. Dolayısıyla insanlar bundan sıkıldıklarını söylerler.

 

Her kadının korkulu rüyası haline gelen saç elektriklenmeleri ve onun sonucunda meydana gelen saç kırıklarını önlemek için bazı teknik ürünler ve doğal ürünler gerçekleştirilmiştir. Saça uygun şampuan kullanılmaması ile oluşan saç saçın zor taranması, saçın çok hırpalanıp zor durumda kalması, sıcak fön uygulaması gibi bunun sonucunda oluşan elektriklerin elektriklerine daha da katkı sağlayarak korkulu rüya saç kırıklığını oluşturur.

Bunları önlemek için;

1- Saçlarımıza daha uygun şampuanlar kullanmak
Saçlarınız için kullandığınız şampuanlara çok dikkat edin. Eğer kepek ve elektrklenme yapan şampuan modeli olduğunda hemen değiştirin fakat sık sık şampuan değiştirmemeye dikkat edin çok şampuan değiştirmek saçlarınıza yarardan çok zarar verecektir.

2- Banyo da saçı hırpalamamak
Banyoda saçlarınıza karşı hırçın olmayın yani saçlarınızı yıkarken daha nazik şekilde hareket edin.

3- Saçı kuruturken havluyu okşar şekilde kullanmak

 

Etiketler:

Saçların Elektriklenmesini Önleme Yöntemleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Vildan diyor ki:

    Ben çok şükür Mega Keratin Seti kullanıyorum. Saçımı dipten uca bakım yaptım. Saçlarımı artık seviyorum.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
leopar-goz-makyaji-nasil-yapilir
Leopar Göz Makyajı Nasıl Yapılır ?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
goz-cevresi-bakimi-icin-dogal-maskeler
Göz Çevresi Bakımı için Doğal Maskeler

Kapat