Saçlarınızı Işıl Işıl Parlatacak Öneriler

Saçlarınızı Işıl Işıl Parlatacak Öneriler
30 Mart 2016 tarihinde eklendi, 2.780 kez okundu.

Saçlarınızı Işıl Işıl Parlatacak Öneriler

Saçlar erkekler için de önem taşısa da, bir kadın için övünç kaynaklarının başında gelen unsurlardandır. Bir kadına saçları için ettiğiniz komplimanlar kadar başka hiçbir şey bu kadar değerli olmasa gerek. Bu yüzden saçlar bütün bayanlar için çok önem taşımaktadır. Tüm bayanlar saçları çabucak uzasın diye ve sağlıklı saçlara sahip olabilmek adına türlü türlü şeyler yaparlar. Yanı sıra tüm bayanlar yumuşacık ipek gibi salınan saçların yanında, pırıl pırıl saçlara da sahip olabilmek isterler. Hatta bazı bayanlar bu uğurda her ay birçok saç şampuanı, saç özü, saç kremleri, besleyici ampuller ve saç serumları gibi ürünlere tonlarca para dökerler. Aslında saçlarınızı güçlendirmek için evde elinizin altında kullanabileceğiniz birçok ürün ve malzeme bulunabilmekte.

Saçlarınızı pırıl pırıl parlatacak öneriler

Örneğin bunlardan birisi de kırmızı mercimek. Kırmızı mercimek saçları oldukça besleyen vitaminlere ve özelliklere sahip bir kuru bakliyat maddesidir. Bunun yanında saç kayıplarını ve dökülmeleri önleyeceğinden, sık sık bu kürü uygulamalısınız. İlaveten saçlarınızı parlatacak ve güçlendirecektir. Kırmızı mercimek kürü: Bir gece önceden 2-3 bardak kırmızı mercimek sıcak suda bekletilir ve daha sonraki gece yatmadan önce saçlar süzülen bu su ile iyice ıslatılarak bir gece boyunca saçlar havluyla sarılarak bu şekilde yatılır. Eğer bu işlem için bir gece vakit ayıramam derseniz, bu işlemi birkaç saat de başınızda beklettiğinizde, aynı işi görebilecektir. Sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Saç parlaklığına iyi gelecek bir başka reçete de sirkedir. Sirkenin evdeki bütün araç ve gereci parlatma özelliği bulunduğundan bu güçlü antioksidan saçlarınıza da parlaklık kazandırabilecektir. Bunun için yapmanız gereken, saçlarınızın son durulama suyunun içine 1 çay bardağı kadar sirke koymanız yeterli olacaktır.

Rengi kaleminizle göz kontörünü çizerek, kaşlarınızın boşluklarını da kahve tonlarında bir kalemle doldurmalısınız. Ardından koyu renk bir rimelle kirpiklerinizi koyultun. Bazı bronzing makyaj uygulamalarında göz kapaklarında hafif bir kırmızı ve ateş renkleri yapılabilmekte. Ama tercih sizindir. Fazla iddialı geliyorsa bu kadarı sizin için yeterli olacaktır. Son olarak ta kahve ya da şeftali tonlarında bir allık ve tarçın renklerinde bir dudak parlatıcısıyla makyajınızı sonlandırabilirsiniz.

Etiketler:

Saçlarınızı Işıl Işıl Parlatacak Öneriler Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Yeliz diyor ki:

    Ben kendıme ve açlarıma cok önem verırım, bir arkadaşım tavsıyesıyle kullandığı gözenek açıcı keratin dip bakım yağını kullanmaya başladım, 3 haftadır saçlarımdakı değişimi görmenız lazım, İnanılmaz canlı parlak saçlarım oldu. Çok çok memnunum..

  2. Esra D. diyor ki:

    Canım saçlardaki matlık eğer işlemlerden ve saç boyasından sonra olduysa yani anadan doğma genetık değilse katkısız keratin kaplama yapılınca düzeliyor başka ne yaparsan yap bir hafta sonra etkısını kaybeder.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
800-ve-900-Kalorilik-Diyet-Listesi
800 ve 900 Kalorilik Diyet

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kirisikliklara-iyi-gelen-bitkisel-dogal-yollar
Kırışıklıklara İyi Gelen Bitkisel, Doğal Yağlar

Kapat