Sağlık ve Güzellik İçin Keçi Yoğurdu

Sağlık ve Güzellik İçin Keçi Yoğurdu
30 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 1.622 kez okundu.

Bilim insanlarının yaptığı araştırmalara göre keçi yoğurdunun faydaları sanıldığından da fazla önem taşıyor . Güç geçtikçe yeni yeni faydaları keşfedilen besinler kervanına keçi yoğurdu da eklendi. Asırlardan beri sofralarımıza giren keçi yoğurdu mucizevi bir besin olma özelliği taşıyor. İçerisindeki etken maddelerden dolayı yağ yakma özelliği taşıyor ve keşfedilen bu özellik, kilo vermek isteyen kişiler için kilo verme sürecini hızlandırarak kişiye fayda sağlıyor.

Gün içerisinde 150 gram keçi yoğurdu tüketildiğinde cilt güzelliği , saçlarda parlaklık ve vücudu yenileyerek yaşlanmayı geciktirme gibi olumlu etkileri de olan keçi yoğurdu açlık hissini de azalttığı tespit edildi. Bu etkisi sayesinde kilo almaya meyilli bünyeler için vazgeçilmez bir besin olabilir.

İçerisindeki Koenzim J maddesi sayesinde bilim insanlarının herkesin kullanmasını önerdiği keçi yoğurdunu, Anadolu’ da köylerinde neden bu kadar çok tüketti yeni yeni anlaşılmakta…

Ayrıca keçi yoğurdunun sindirim sistemine de iyi geldiği bilinmektedir. Her yaşta her durumdaki kişiler için uygun bir gıda olan keçi yoğurdu bağırsaklarda bulunan tehlikeli veya zararlı mikropların çoğalmalarını önlemektedir. Akciğer iltihabında da kullanılan doğal bir ilaç olan keçi yoğurdu yıllardan beri tercih edilmektedir.

Bebekler içinde, anne sütünden sonra en besleyici ikinci gıda olma özelliği taşıyor. Anne sütüne en yakın süt olduğu da bilim insanları arasında kabul olmuştur. İçinde yüksek oranda A,D ve B vitamini barındırarak 1 yaşının üzerindeki bebekler için tüketilmesi çok faydalı bir gıdadır.

Eğer bebeğiniz 1 yaşından küçükse, keçi yoğurdunu veya keçi sütünü sulandırarak verebilirsiniz. Fakat her gün vermeniz sakıncalı olabilir. Emzirmenin yanında ,destekleyici olarak da tüketebilecekleri bir besin olma özelliği taşıyan keçi sütü ve keçi yoğurdunu tüketmeye başlamak için gecikmemelisiniz.

Hem sağlık hemde güzelliğimiz için ömrümüz boyunca vazgeçilmez bir gıda olabilecek keçi sütü ve keçi yoğurdunu sevdiklerimize tavsiye etmeyi de unutmayalım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Çekici Olmanın Yolları
Çekici Olmanın Yolları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
dudak-catlaklarina-cozum-onerileri
Dudak Çatlaklarına Çözüm Önerileri

Kapat