Sağlıklı Şekilde Haftada 2 Kilo Vermek İçin Tavsiyeler

Sağlıklı Şekilde Haftada 2 Kilo Vermek İçin Tavsiyeler
30 Mart 2015 tarihinde eklendi, 3.867 kez okundu.

Haftada 2 Kiloyu Sağlıklı Şekilde Nasıl Verebilirim?

Kilo verirken sağlığınızdan olmamak için aşırı derecede kilo vermeyin. Haftada 2 kiloyu en sağlıklı şekilde verebilmek için tavsiyelerimizi okuyabilirsiniz.

Artık sıcakların artması ve yaz ayının yaklaşmasıyla birlikte hereksin ortak problemi olan fazla kilolardan kurtulma çabaları günden güne kendini göstermeye başlamıştır. Bu noktada sizlere en önemli tavsiyemiz kış aylarında almış olduğunuz kiloları zaman içerisinde vererek sağlıklı bir şekilde zayıflamanızdır. Aksi takdirde hızlı kilo vermek için bir takım olumsuz sonuçlar doğurabilecek çözümlere yönelebilir ve sağlığınızdan olabilirsiniz. Tamamen doğal yollardan kilo verebilmek için tavsiyelerimize uyabilir ve bu kilolarınızı vücudunuza hiçbir zarar vermeden verebilirsiniz.

Diyet listenize erken zamanlarda başlayıp bunu yaz aylarına kadar düzenli bir şekilde uygulamanız sonucunda gözle görülür bir kilo kaybına tanık olacak ve daha estetik bir görünüme kavuşacaksınız. Eğer ki kilonuz çok fazlaysa haftada maksimum 2 kilo vererek bu kilolarınızdan sistematik bir şekilde kurtulabilmeniz mümkündür. Normal şartlarda uzmanlara göre bir hafta içerisinde verilebilecek en sağlıklı kilo oranı 0.5 kg ya da 1 kg olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bundan daha hızlı bir şekilde kilo veren kişilerin en büyük dezavantajlarından bir tanesi verilen bu kiloların aynı hızla geri alınmasının oldukça kolay olmasıdır. Hızlı bir şekilde kilo veren kişilerin vücut dengelerinde ani bir değişim meydana geldiğinden dolayı bu kiloları verirken harcamış olduğu enerjiyi alırken hiç zorlanmadan harcayacak ve eski kilolu haline geri dönebilecektir.

Bu olumsuz durumun önüne geçebilmek için doğal yollardan ayrılmayın. Kendinizin hazırlayacağı ya da alanında uzman doktor ya da diyetisyenlerin hazırlayacağı diyet listeleri ile kontrollü kilo vermek şu andaki en sağlıklı kilo verme çeşididir. Ancak hazırlayacak olduğunuz bu diyet listelerinde dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan bir tanesi bu listede enerji verici gıdaların da kullanılması ve gün içerisinde halsiz kalmanızın önlenmesidir. Aksi takdirde bu sağlıklı olarak nitelendirdiğimiz diyet listeleri de sağlığınıza olumsuz etkiler bırakabilecektir.

Sağlıklı Kilo Verme Yolları

Kilo vermenin ön koşulu tabii ki aldığınız kalori miktarını azaltmak ve yaktığınız kalori miktarını arttırmaktır. Bunun için internet üzerinde çeşitli doktorların hazırlayıp sunmuş olduğu diyet listelerini kullanabilir ve almış olduğunuz kalori miktarını önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

 Uygulayacak olduğunuz diyet listelerinde uymanız gereken öncelikli koşul kararlı olmaktır. Yağ, karbonhidrat ve protein dengesinin sağlandığı diyet listelerinde kesinlikle kararlı olmalı ve gün içerisinde yapılan küçük kaçamaklar haricinde bu listeye sonuna kadar uymalısınız. Diyet listenizi uygularken bir haftada 2 kilo verdikten sonra diyet listesinden ayrılıp eski beslenme alışkanlıklarınıza geri dönerseniz vermiş olduğunuz bu kiloyu hızla hatta aynı gün içerisinde geri alabilirsiniz.

Haftada 2 Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler

Öncelikli olarak haftada 2 kilo vermek için kendinize sabah, öğlen ve akşam uygulamak üzere sağlıklı bir diyet programı seçin ve bu programa uyun. Ardından evlerinizde bulunan kalorisi yüksek yağlı atıştırmalıkları temizleyin ve bunların yerine meyve ve sağlıklı atıştırmalıklar yerleştirin.

Gün içerisinde yapacağınız basit egzersiz hareketleri için kendinize bir alan belirleyin ve satın alacağınız dvd ya da Youtube üzerindeki egzersiz videoları ile bu odayı donanımlı hale getirin. Minder yerine eski bir battaniye, ağırlık yerine de yaklaşık 1.5 kg ağırlığında su şişesini tercih edebilirsiniz.

Bu ortamı hazırladıktan sonra her gün düzenli olarak egzersizlerinizi yapmaya devam edin. Bu egzersizlere devam ettikçe ve diyet listenizi uyguladıkça artık yavaş yavaş üzerinizdeki ağırlığı atacak ve bu alan sizlere yetmemeye başlayacaktır. Bu saatten sonra evinizin merdivenlerini çıkarak ya da yokuş yukarı yürüyerek kardiyo egzersizleri yapabilir ve yakmış olduğunuz kalori miktarını arttırabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
gobek-eritme-yollari-ve-diyeti
Göbek Eritme Yolları ve Diyeti

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
yılbaşı-makyajı-3
Yılbaşı Makyajı

Kapat