Sarımsak Saça Faydaları Nelerdir? Nasıl Uygulanır?

Sarımsak Saça Faydaları Nelerdir? Nasıl Uygulanır?
28 Nisan 2015 tarihinde eklendi, 4.782 kez okundu.

Sarımsakın Saça Yararları ve Uygulanışı

 

Bakımsız saçlarınız için sarımsak önerisi mi aldınız? Sarımsak kullanarak saçlarınızı nasıl canlandıracağınızı ve eski haline dönmesinde sarımsak etkisinin ne boyutta olduğunu merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

 

Sarımsak Saça Nasıl Uygulanır?

 

Her sağlık koşuluna iyi gelen bir yapıya sahip olan sarımsak saçları da canlandırarak eski formuna kavuşmasını sağlıyor. Sarımsak kozmetik ürünlerin üreticileri tarafından keşfedileli oldukça uzun zaman oluyor. O yüzden piyasada bulunan birçok şampuan ve saç bakım kremi bulmak mümkün. Ancak bu ürünler her ne kadar sarımsak özlü olsa da doğal yollardan sarımsak kullanımı kadar etkili olmayacaktır.

Saçımız için sarımsak ile maske yapmanın uygulama aşaması 3-4 diş sarımsak bulmaktan geçiyor. Bulduğumuz sarımsakları havanda döverek elde ettiğimiz sarımsak özü maskemiz için yeterli olan malzemedir. Bunu özellikle saç derimiz ve köklere uygulayarak saçlarımıza güzelce sürüyoruz. Sonrasında yarım saatlik bir bekleme periyodu var. Yarım saatin ardından saçlarımıza hiçbir müdahale yapmadan zeytinyağı ile özellikle kök bölgelerine masaj yapmamız hem sarımsağın verdiği etkiyi arttırıyor hem de saçlarımızın daha diri olmasına olanak veriyor. Sarımsakla saç bakımı aslında bu kadar kolay ve ucuz.

 

Sarımsak Bakımının Saça Yararları

 

Sarımsak adeta saçlarımız için var olan inanılmaz bir ilaç. İçinde bulundurduğu vitaminler ve etkilerine bakıldığında bunun bir yiyecek olmadığını düşünebilirsiniz. Öncelikle sarımsak saç kökleri ve saç deriniz için olan bir bakım ürünü. Bunu unutmamakta fayda var. İçinde bulundurduğu sülfür birçok ilaç tarafından kullanılan bir yapı malzemesidir. Sülfür etkili sarımsak egzama ve mantar hastalıklarının tedavileri başta olmak üzere saç ve kıl problemlerinde son derece etkili bir yapı taşı olarak bilinir.

Vitamin yönünden E vitamini deposu olan sarımsak saçlarınıza doğal bir bakım uygulayarak kimyasaldan uzak bir biçimde saçlarınızı canlandırmanın önünü açar. Ayrıca E vitamini eksikliği saçların kırılmasını ve kopmaların yaşanmasıyla dökülme oranının artmasına sebep olan bir rahatsızlıktır. Sarımsak ile saç dersinin E vitamini eksikliği giderilir.

E vitamini dışında B1, B6 ve C vitamini içerir. C vitaminin faydaları saymakla bitmemekle birlikte B1 ve B6 vitaminleri de özellikle saç konusunda çok etkilidirler. B6 vitamininin eksik olması saçların %40 oranında daha fazla dökülmesine sebep olduğu bilimsel kanıtlarıyla sunuluyor.

B1 vitamini ise saç derisini daha çok besleyerek daha sağlıklı bir hal almasını sağlıyor. Böylece saç derisine daha çok oksijen nüfuz ediyor ve saç kökleri beslenerek daha güçlü oluyor. Bitkisel yollarla saç ve saç derisi bakımının bir numaralı ürünü sarımsak diyebiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Doğal Yollarla Gripten Kurtulma
Doğal Yollarla Gripten Kurtulma Yolları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Saçların Elektriklenmesini Önleme Yöntemleri
Saçların Elektriklenmesini Önleme Yöntemleri

Kapat