Şeker Tüketimini Bırakmak için Ne Yapmalı ?

Şeker Tüketimini Bırakmak için Ne Yapmalı ?
7 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 1.775 kez okundu.

Şeker Tüketimini Bırakmak için Ne Yapmalı ?
Şeker tüketim oranı diğer ülkelere oranla ülkemizde oldukça fazladır. her gün tükettiğimiz fazla şeker miktarı beraberinde bir çok hastalığa sebebiyet vermesinden dolayı gün içerisinde fazla kullanılması zararlıdır.

Başlıca obezite, kalp ve damar hastalıkları, karaciğer yağlanması ve daha bir çok hastalığa sebebiyet vermektedir. Tükettiğiniz şekerin dozunu çok iyi ayarlamalısınız ve bu alışkanlıktan kurtulmaya çalışmalısınız.Sizler için bu alışkanlığınızı nasıl yenebilirsiniz diye ufak bir araştırma yaptık işte kolay yolları

Bunu bir çırpıda yapamayacağınız için zamana yayarak dikkatli davranarak gerçekleştirebilirsiniz.Çünkü birden bire şeker tüketiminden vazgeçmek hem kolay olmayacaktır hem de sağlığınız açısından zararlıdır.İlk olarak şeker içeren içecekler ile başlayabilirsiniz. Kola, gazoz, meyve suyu gibi içerisinde bolca şeker içeren içecekleri bırakarak şeker tüketimini bırakmak için iyi bir başlangıç yapabilirsiniz. Yine aynı şekilde gün içerisinde çok fazla çay içiyorsanız ve her çaya 2 şeker attığınızı düşünürsek 10 çay bile içseniz 20 şeker yapar. Günde 20 şeker demek kilon almanız için yeterli bir sebeptir.Çayı şekersiz içmek yerine aza indirmeniz en azından teke düşürmeniz ile başlayabilirsiniz.

Şeker Tüketimişekerin fazla tüketilmesinin başlıca sebeplerinden doygunluk hissi uyandırması da etkilidir,kan şekerinizin yükselmesinden dolayı tokluk hissi vermekte bu yüzdende doyduğunuzu düşünürsünüz.Bunun yerine kahvaltı yaparken daha doğal şeyler tüketirseniz yumurta ve bol protein içeren gıdalar gün içerisinde size açlık konusunda destek olacaklardır, bu sayede şeker ihtiyacı duymayacaksınız. Öğle öğünlerinde de et ve et ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Kilo alınmasını sağlayan başlıca sebeplerden bir tanesi de şeker tüketimidir. Şeker obezite ve sağlık sorunları oluşturduğu için kilo alımlarında ki katkısı yakından bilinir. Tüm bunların önüne geçmek için kan şekerinizi dengede tutmak için şekere ihtiyaç duymak yerine sağlıklı doğal ürünleri (Zeytinyağı, balık yağı gibi sağlıklı yağlar) tüketimine daha çok özen göstermelisiniz.

Psikolojik olarak da bunu desteklemeniz şarttır, her şeyden önce sizin bunu kendinize iyi anlatmanız ve kararlı olmanız gerekmektedir. Nefis çok önemlidir bu gibi durumlarda stresden uzak durarak başlayabilirsiniz. Stresli insan bir çok şeye eğilimli olmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Çillerden Kurtulmanın Yöntemleri
Çillerden Kurtulmanın Yöntemleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Su Diyeti
Su Diyeti İle 15 Günde 12 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Kapat