Selülit Tedavi Yöntemleri

Selülit Tedavi Yöntemleri
11 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 3.170 kez okundu.

Selülit Tedavi Yöntemleri Nelerdir

  •    Birçok bayanın korkulu rüyası olan selülitler, önceki dönemlerde kurtulması imkânsız gibi görünen cilt problemleriydi. Günümüzde birbirinden farklı yöntemler ile artık selülitlerden kolayca kurtulabilmeniz mümkün. Selülitin ortaya çıkmasındaki en büyük etken fazla kilolardır. Kilo aldığınız zaman vücudunuzdaki yağ oranı artar, bundan dolayı da bacaklarınızda şişlikler meydana gelir, bu şişliklerden dolayı da bağ dokularınız katılaşmaya başlar ve istenmeye çukurlar oluşur.
  •   Peki, hangi selülit tedavi yöntemleri denenmelidir? Öncelikle beslenmemize dikkat edeceğiz, 3 beyazı hayatımızda şutlayacağız(Şeker, Un, Tuz). Birçok kişinin tüketmeyi alışkanlık haline getirdiği; kahve, kola, çikolata gibi besinleri mümkün olduğu kadar az tüketmeliyiz. Bunların yerine; lif oranı yüksek olan taze meyve, sebze tüketmek hem selülitlerden kurtulmamızı sağlayacak, hem de sağlık bir bedene kavuşacağız.
  •    Bir diğer selülit tedavi yöntemimiz ise masajdır. Selülitli kısımlarda sıvı birikmesi olmaktadır, el ile ya da masaj aletleri ile selülitli bölgeyi ovarsak sıvı dağılır ve çukur bölgeler azalmaya başlar. Selülit için özel kremler vardır, bu kremleri masaj yöntemleri ile birlikte uygularsanız daha etkili sonuçlar alırsınız. Profesyonel olarak yardım alacaksanız, elektronik masaj, ultrason, lazer tedavi yöntemleri sayesinde sertleşen bölgelerin yumuşaması sağlanarak kısa zaman selülitlerden kurtulabilirsiniz.
  •    Antiselülit kremleri, bacaklarınızdaki kan dolaşımını hızlandırır ve bacaklarınızın pürüzsüz bir hale gelmesine yardımcı olur. Yalnız, bu kremlerdeki kimyasal oranı fazla olduğu için öncelikle doktorunuza başvurarak cildiniz için zararı olup olmadığını sorgulamanız faydalı olacaktır.
  •    Son zamanlarda selülit tedavisi için ilginç bir yöntem keşfedildi. Buz tedavisi yöntemi; buzluktan aldığınız bir parça buzu selülitli bölgenizde gezdiriyorsunuz. Buzu istediğiniz bölgede 1 dakika boyunca gezdirin ve 5 dakika bekleyin, bu işlemi 3-4 kere uygulayarak evde selülit tedavinizi rahatlıkla yapmış olursunuz. Buz yapmak istemiyorsanız da duş sırasında soğuk suyu çukurlaşmış bölgelerinize tutun, birkaç dakika tutup bir süre bekleyin, bu yöntemde de kan akışı hızlanacak çukurluklarınız azalmaya başlayacaktır.
  •    Selülitlerden kurtulmanın bir diğer yolu da bol miktarda su içmektedir, günde 2-3 litre su tüketip spor yaparak ve düzgün beslenerek selülitlerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. İleri ki dönemlerde kötü beslenme ve hareketsiz yaşama geri dönerseniz selülitlere tekrar merhaba diyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
1-ayda-8-kilo-nasil-verilir
1 Ayda 8 Kilo Verdiren Diyet

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
İlaçla Zayıflama
İlaçla Zayıflama

Kapat