Selülitlerden Kurtulma Yolları

Selülitlerden Kurtulma Yolları
10 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 2.191 kez okundu.

Selülit sıkıntısı genellikle bayanların çoğunda bacak bölgesinde bulunan portakal kabuğu görünümde ki dalgalanmalardır. Aslında cilt bozukluğu da diyebileceğimiz bir sıkıntıdır selülit. Kilolu bayanların tamamında görülen selülit, zayıflarda da az miktarda da olsa olabilmektedir. Bu yüzden kilo verildiği zaman otomatikman selülit görüntüsü de azalmaktadır.

Selülit aslında, yağ oranı ile de orantılıdır. Bölgesel olarak yağ oranı fazla olan kişiler de selülit görülmektedir. Çok kilolu olmasa bile bacak bölgesinde bulunan fazla kilolardan dolayı, görüntü olarak portakal kabuğunu andıran bir dalgalanma olmaktadır.

Selülitten kurtulmak için, bacak bölgesini sıkılaştırmak için vücut egzersizleri yapılabilir. Çok basit hareketler uygulayarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Örneğin;
tttlsf
Bu sıkılaştırma egzersizleri sayesinde, bacaklarınız daha fit ve selülitsiz olacaktır. Bunun yanı sıra belli bitkisel kürler ile de sıkılaşmaya ve selülitlerden kurtulmaya yardımcı karışımlardan da destek almak gerekebilir. Bu karışımlar tamamen doğal olup, evde sürekli uygulayabileceğiniz şeylerden oluşuyor. Bunlardan bazılarını sizinle paylaşıyoruz..

Acı Biber Tüketin….

Selüliti yok etmek için bir çok yöntemden biri de acı biber tüketmektir. Kilo vermek isteyenlerin kullandığı acı biberin metabolizmayı çalıştırdığı ve kan akışını hızlandırıp, kan dolaşımına da fayda sağladığı bir gerçektir. Böylece vücutta toksinleri atmaya da yardımcı olur. Gün içinde ılık suya limon sıktıktan sonra 1 çay kaşığı zencefil ve 2 çay kaşığı acı biber ilave ederek karıştırın ve günde 2 kez tüketin.

Kahveyi Yabana Atmayın…

Gün içinde öğütülmüş kahve içmek kan dolaşımını hızlandırıyor ve enerji veriyor. Bunun yanında kahvenin telvesini de kullanabilirsiniz.Vücudunuzdaki ölü hücrelerden kurtulmak için bir kahveyi içtikten sonra kahve telvesinin içine biraz şeker biraz hindistan cevizi yağı ile selülitli bölgenize bu karışımı uygulayarak haftada 3 kere bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Beslenmenize Dikkat Edin…

Onca yapılan egzersizler, diyetler, kürler ve benzeri herşey… Bir kaç gün arka arkaya yaptığınız yeme içme keyfinin sonunda ne yazık kisize kilo olarak geri dönebilmektedir. Bu yüzden düzenli ve sağlıklı beslenmek daima fit bir vücudumuzun olması için alt yapıyı oluşturmaktadır. Bunu yanında selülitlerin çıkmamasına ve çıkan selülitlerin de kaybolmasına destek olacak bir unsurdur.. Aksi halde selülitler bacak bölgesinde var olmaya ve portakal kabuğu görünümü ile sizinle birlikte yaşamaya devam edecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
yag-yaktiran-yiyecekler
Yağ Yaktıran Yiyecekler

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Akdeniz Diyeti Nedir
Akdeniz Diyeti Nedir?

Kapat