Siğil Tedavisi ve Çeşitleri

Siğil Tedavisi ve Çeşitleri
23 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 3.923 kez okundu.

Siğil Nedir

  • Siğiller hem görünüm hem sağlık açısından olumsuz etkiye neden olurlar. Siğil, elimizde, yüzümüzde, ayağımızda çıkabilmektedir. Siğil, vücudun almış olduğu bir mikroptan dolayı ortaya çıkar ve her yerinize kolaylıkla yayılabilir. Bazı siğiller kendiliğinden ortadan kaybolabilir ama bunun süresini tahmin etmek oldukça zordur. Kimi kişilerde 1 ayda kimisinde ise 1 senede anca kaybolur. Vücut zamanla mikroplar ile savaşarak siğilin ortadan kalkmasını sağlayabilir.

Eldeki Siğil için Tedavi

  • Siğilin neden olduğu virüsler canlı olmadığı için onları yok etmekte çok zorlanıyoruz. Bunun için sadece aktif olan virüsleri pasif hale getirerek ortadan kaldırmaya çalışırız. Eldeki siğil en yaygın çeşitlerdendir, elinizden kolunuza, bacağınıza ve yüzünüze sıçrama ihtimali vardır. Bulaşıcılık ihtimali çok yüksektir, evde kullandığınız eşyalarınızın başkasının kullanmamasına dikkat edin, hatta elinizi sildiğiniz bir havlu ile yüzünüzü ya da başka bir bölgenizi silmeyiniz.

Eldeki siğil için tedavi yöntemleri;

  • Cerrahi operasyon, lazer tedavisi, koterizasyon ve kriyoterapi yöntemleri ile sivilden kolayca kurtulabileceğiniz gibi bitkisel tedavi yöntemlerini deneyerek de siğilleri ellerinizden atabilirsiniz.

Yüzdeki Siğil için Tedavi

  • Hpv virüsü yüzünden yüzümüzde siğilleri görmek mümkündür. Bu siğil türü en nefret edilenidir, sizin görüntünüzü bozduğu gibi psikolojik sorunları da beraberinde getirmektedir. Burada da dikkat etmeniz gereken evde yaşaya herkesin eşyaları kendilerine özel olmalıdır, aksi takdirde bütün ailenin yüzünde siğil görebilirsiniz. Temizliğe özen göstermelisiniz, dışarda biri ile sarılmaktan, öpüşmekten kaçınmanız gerekmektedir. Bazı durumlarda ne kadar dikkat etseniz de yüzünüzde çıkan siğillere engel olamayabilirsiniz.

Yüzdeki Siğil için Tedavi Yöntemleri;

  • El siğilinde kullanılan tedaviler aynen kullanılabilir, bunun yanı sıra benleri aldırmak için kullanılan tedavi yöntemi de denenmektedir ama iz bırakma tehlikesi olduğundan pek fazla kişi bu yöntemi tercih etmez. Eskiden siğil için büyükler dua okurdu, ne kadar etkisi olur bilinmez ama denemekten de zarar gelmez, tabi fal, büyü gibi unsurlar ile para vererek yaptırmak da biraz saçma olacaktır. Bu tedavilerin yanı sıra bitkisel bakım da yüzdeki siğil için tedavi yöntemleri arasındadır.

Ayaktaki Siğil için Tedavi

  • Ayakta çıkan siğilleri kimisi önemsemez, nasıl olsa ayakkabı var, kimse görmüyor gibi düşünseniz de ileri seviyelerde yürümenize engel olabilecek kadar rahatsız edici olabilmektedir. Eğer çok fazla sosyal aktiviteniz varsa ve sürekli kalabalık yerlerdeyseniz kimsenin ayakkabısını, terliğini, havlusunu, çorabını kullanmayın, başkasında olan siğiller size kolay bulaşabilmektedir. Ayaktaki siğiller diğer türlere göre daha rahat yayılır, bunun nedeni de sürekli ayakta duran kişilerin terleme ve mikroplara daha fazla açık olmasıdır.

Ayaktaki Siğil için Tedavi Yöntemleri;

  • Ayaktaki siğil için cerrahi tedavilerin yanı sıra yakma yöntemi de kullanılır, bu yöntem kimisini korkutsa da etkilidir ama bitkisel siğil tedavi yöntemlerini denemek daha sağlıklı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Karboksiterapi İle Zayıflama
Karboksiterapi İle Zayıflama

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
İtalyan Diyeti İle 1 Ayda 5 Kilo Verin
İtalyan Diyeti İle 1 Ayda 5 Kilo Verin

Kapat