Sık Yapılan Makyaj Hataları

Sık Yapılan Makyaj Hataları
28 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 3.061 kez okundu.

Sık Yapılan Makyaj Hataları Nelerdir

  • Bayanlar belirli bir yaşı geçtikten sonra ciltlerinin eski görüntüsünü kazandırmak amacı ile çok fazla makyaj yaparlar. Sık yapılan makyaj hataları nedeni ile kişi olduğundan genç görüneceğine daha yaşlı görünmektedir. Biz cildin yaşlanmasındaki tek sebebin zaman olduğunu iddia ederiz ama aslında yaptığımız bakım ve makyaj hataları nedeni ile cildimiz daha erken yıpranmaktadır.

sik-yapilan-makyaj-hatalari

  • Milyonlarca kişinin sıkça yaptığı makyaj hatası fondöten kullanım şeklidir. 50-60 yaş arasındaki bayanlar aynaya baktıklarında derin kırışıklıklar görmeye başlar, sonra gençlik fotoğraflarına bakarlar ve o hali alabilmek için bütün fondöteni yüzlerine sürerler. Fondöten bayanlara yeni bir yüz yaratmaz, sadece ufak hataları kapatabilir. Derin kırışıklıklara sahip kişiler az fondöten kullanmalıdır, aksi takdirde bütün çizgi ve kırışıklığın arasına fondöten dolar ve siz olduğunuzdan 5-10 yaş daha yaşlı görünürsünüz.
  • Yaş ilerledikçe vücut sarkıyor ve kaşlar da aşağı iniyor. Sık yapılan makyaj hatalarından birisi de kaş alırken yapılan hatalardır. Kaşlar aşağı inmeye başladığından kaş alımını da o yönde yapan kişiler var, bu kişinin daha üzgün ve yaşlı görünmesine neden olur. Kaşlar yukarı doğru alınmalıdır ve kaşın altılarına parlatıcı uygulanarak kaşlar dik şekilde gösterilmelidir.
  • Bir diğer makyaj hatası da ruj sürülmesine dikkat edilmemesidir. Ruj sürdükten sonra direk pudra sürmek çatlamış dudak görüntüsü verir, o yüzden dudakları gergin hale getirdikten sonra pudra uygulanmalıdır. Ayrıca ruj sürmeden evvel hafif bir nemlendirici sürmek gerekir.
  • Göz makyajını çok koyu yapan bayanlar da büyük bir hata yapıyorlar. Bu kadar koyu renk sizi yaşlı gösterir, hatalı rimel nedeni ile bitkin bir hale düşmüş gibi görünürsünüz. Bu nedenle açık renk göz altı makyajlarını tercih etmelisiniz.
  • Koyu makyaj seviyorsunuz ama dudaklara parlatıcı sürüyorsunuz, bu bir tutarsızlıktır ve bu makyaj hatası yüzünden daha yaşlı görünürsünüz.
  • Göz altlarına uygulana aşırı beyaz kapatıcılar kötü bir görünüme davetiye çıkarmaktadır. Kapatıcı için tercih edilecek renkler teniniz ile uyum içerisinde olmalıdır.
  • Makyaj yapmak sanattır demiştik, yani yetenekli olmanız lazım, her yaşa özel olarak makyaj uygulamalısınız. Eğer yaşınız çok fazla ise daha hafif tonlarda makyaj yaparak daha güzel görünebilirsiniz. Bir de seçeceğiniz makyaj ürünlerinin iyi olmasına özen gösterin, az makyaj yapın ama kaliteli ürün kullanın. Ucuz etin yahnisi yavan olur derler, kozmetik ürünlerde kimyasal olduğu için bilmediğiniz ürünleri satın almamalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
cekici makyaj nasıl yapılmalı
Günlük makyaj nasıl yapılmalı

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
İshale İyi Gelen Yiyecekler
İshale İyi Gelen Yiyecekler

Kapat