Sık Yiyerek Zayıflama

Sık Yiyerek Zayıflama
21 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 2.155 kez okundu.

Zayıflamak için az yemeniz gerekiyor diyen tüm eski inançları kafanızdan atın. Çünkü artık uzmanlar, zayıflamanın yolunun sık yemekten geçtiğini savunuyor. Sık yiyerek zayıflama olur mu diye düşünmeyin, çünkü kısa aralıklarla yapacağınız öğünler sayesinde açlık krizlerinin de önüne geçmiş olacaksınız. “Sabah kahvaltı yapıyorum ve akşam üzerine kadar bir şey yemiyorum ama bir sonraki öğünde de deli gibi yemeklere saldırıyorum ve bir türlü doymak bilmiyorum”mu diyorsunuz? İşte tüm bunlar, iki öğün arasına uzun bir zaman diliminin girmesinden kaynaklanıyor. Vücudunuzu uzun süre besinsiz bıraktığında vücut otomatik olarak bu durumu tehlike olarak algılıyor ve yediklerinizi depoluyor. Bu durum ayrıca bir sonraki öğünde gözünüzün de bir türlü doymak bilmemesine neden oluyor.

Sık yiyerek zayıflamak isteyenlere önerimiz, 3 ana ve 3 ara öğünden oluşan bir beslenme programı uygulamaları olacak. 2-3 saatte bir yemek yiyerek sağlıklı bir şekilde kilo vermek mümkün. Tabi burada kahvaltı ve akşam yemeği saatlerini iyi ayarlamak gerekiyor. Güne erken başlamak bu noktada oldukça önemli. Kahvaltınızı erken bir saatte yapmanızı öneriyoruz. 8-9 gibi yapacağınız bir kahvaltının ardından 11-12 gibi sağlıklı atıştırmalıklardan oluşan bir ara öğün yapın. 2-3 gibi protein ve yanında sebze ve bulgur pilavı seçeneklerinden oluşan zengin bir menü ile öğle yemeği yaptıktan sonra, 4 gibi bir bardak süt ya da 1 adet meyve ile bir ara öğün daha yapın.

Akşam yemeğinizi 6-7 gibi yedikten sonra ise saat 9 gibi 5-6 adet ceviz ya da badem yiyerek ufak bir öğün daha yiyin ve ondan sonra başka hiçbir şey yemeyin. Akşam yemeğini erken yemeniz, sık yiyerek zayıflamak için uyguladığınız bu beslenme programına da destek olacaktır. Ara öğünler en az ana öğünler kadar önemlidir. Taze meyve, kuru meyve, badem, ceviz fındık gibi yemişler, süt, yoğurt-tarçın, meyveli yoğurt gibi seçeneklerle yapacağınız ara öğünler, açlık krizlerini önlemenize ve gün içinde oluşan açlık hissini engellemenize yardımcı olacak. Siz de sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız, özellikle fazla kilolarınız 10’un üzerindeyse, sık yiyerek zayıflamak bu konuda oldukça doğru bir seçim olacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Yoğurt Saç Uzamasını Hızlandırır Mı
Yoğurt Saç Uzamasını Hızlandırır Mı?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
akmayan-makyaj-sirlari
Akmayan Makyaj Sırları

Kapat