Sıkılaşma Önerileri

Sıkılaşma Önerileri
11 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 3.701 kez okundu.

Sıkılaşma Önerileri

Sıkılaşma (Fit Olma) denildiği zaman bu konu hem bayanları hem de erkekleri ilgilendiren önemli bir olaydır. Ve günümüzde sıkılaşmak & fit bir vücuda sahip olmak için spor salonlarına büyük bir ilgi vardır. Sıkı ve fit bir görünüme sahip olmanın vazgeçilmezi ise spor yapmaktır.
Spor yapmak sadece estetik açıdan değil sağlıklı bir yaşam içinde hepimizi çok yakından ilgilendiren bir olaydır ancak yanlış çalışmalar ve yanlış beslenme alışkanlığı vücudunuzda ters etkiler gösterebilir. Bunun için profesyonel destek alarak spor yapmak sizler için daha faydalı olacaktır , iki ana temel üzerinde yoğunlaşalım birincisi cardio , cardio çalışmalarını günlük hayatımızda uygulamak daha kolaydır . Koşmak bisiklete binmek yüzmek… vb. Aktiviteler yağ yakımını hızlandırarak daha sağlıklı ve daha uzun bir ömür için zemin hazırlar.daha sıkı ve fit bir görünüm içinse body building tercih edilir buda ikinci aşamadır daha çok ağırlık kaldırmak ve kas gelişimi ile vücudun şekillendirilmesini sağlar işte tam bu noktada profesyonel destek ihtiyacı duyulur çünkü bu ağırlık kaldırma ve çeşitli cihazlar yardımıyla yapılan vücut geliştirme de doğru ağırlık kullanımı ve doğru hareketleri yapmak çok önem taşır her hareket & pozisyon vücudun farklı noktalarında bulunan kasları tetikleyerek gelişmesini sağlar. Yanlış ağırlık la yanlış hareketler yapılması sakatlıklara neden olabilir. Cardio yaparak yaktığımız yağların yerine ağırlık çalışarak kazandığımız protein yapıları olan kaslar geçerek vücudumuzu sıkılaştıracaklar peki sadece cardio & body building yapmak yeterli olacak mı ?

Hayır arkadaşlar bu işin olmazsa olmazı beslenmedir.eğer gerçekten sağlıklı ve sıkı bir vücut istiyorsanız doğru beslenmek zorundasınız cardio yaparak yağ yakıyoruz peki yemekte tekrar yağlı yemekler tercih ederseniz hayallerinizdeki vücuda ulaşabilir misiniz? Hayır tabi ki yaktığımız yağların yerine vücudumuza protein yüklememiz gerekir protein kaslarımızın yapı taşıdır. Spor yapmak size zor gözükmüş olabilir sakın öyle düşünmeyin profesyonel yardım aldığınızda sizlere ve bünyenize uygun programlar hazırlanır. Protein ağırlıklı beslenerek çalışmalarınıza devam ettiğinizde hayallerinizde ki vücudunuza kavuşmak çokta zor olmayacak. Doğru beslenme & doğru sporu yaparak ve birazda sabırla sağlıklı ve sıkı bir görünüm sizlerin olacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
lavanta-yaginin-saca-faydalari
Lavanta Yağının Saça Faydaları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Nişan Saç modelleri
Nişan İçin Saç Modelleri

Kapat