Sivilce İzlerini Gideren Maske Tarifi

Sivilce İzlerini Gideren Maske Tarifi
30 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 1.842 kez okundu.

Sivilce İzlerini Gideren Maske Tarifi
Bir çok kişinin ortak sorunlarından bir tanesi de vücutta oluşan istenmeyen sivilcelerdir. Bazen ergenlik döneminde bazende bir alerji olarak meydana gelen sivilceleri hayatımızdan çıkarmak için bir çok yola başvuruyoruz. En çok düşülen hatalardan bir tanesi de sivilceleri patlatarak iz kalmasına zemin hazırlamak. Sizler için bu yazımızda sivilcelerinizden doğal yollardan kurtulmanız için özel ve tamamen doğal maske tariflerini paylaşacağız.

En Özel Cilt Bakım MaskeleriSivilce izlerini gideren maske tarifi
Sivilcelerinizi doğal yollardan oluşturacağınız maskeler ile önleyebilirsiniz nasıl mı ? hep birlikte göz atalım.
Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı gül suyu
  • 1 yemek kaşığı pudra

Hazırlanışı: Öncelikle malzemeleri bir kabın içerisine alarak karışımımızı elde edelim. Hazırlamış olduğumuz karışımı cildinize masaj tekniği ile sürelim ve bu şekilde 15 dakika boyunca beklemesini sağlayalım.

sivilceler için maske tarifiSivilceler İçin Mucizevi Maske Tarifi

  • 1 yemek kaşığı limon suyu
  • 1 yemek kaşığı gül suyu
  • 1 yemek kaşığı karbonat

Hazırlanışı: Mucizevi maske tarifi için limon suyu, gül suyu ve karbonat birbiri ile harmanlanır. Hazırlanılan karışım sivilce olan bölgelere iyice yedirilir ve 15 dakika boyunca bekletilir. Ardından cilt ılık su yardımı ile durulanır. Eğer sizler de kusursuz cilt tipine sahip olmak isteyenlerdenseniz özel maske tarifini uygulamaya alabilirsiniz.

sivilce maskeleriSivilceler İçin Mucizevi Karışım
Kusursuz bir cilt tipine kavuşmak için en iyi maske tariflerinden biri olan sivilceler için mucizevi maske tarifi ile bunu başarmak artık çok kolay.

  • 1 yemek kaşığı portakal suyu
  • 1 yemek kaşığı karbonat
  • 1 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı: Mucizevi karışım için portakal suyu ile karbonatı birbiri ile harmanlayalım. Elde ettiğimiz karışımın içerisinde 1 yemek kaşığı bal ilave edelim. Hazırladığımız karışımı cilt üzerine masaj aracılığı ile iyice yedirelim ve 30 dakika boyunca bekleyelim. Eğer sizler de kusursuz cilt tipine sahip olmak isteyenlerdenseniz mucizevi etkiler yaratan maske tarifini uygulamaya alabilirsiniz.

Vermiş olduğumuz doğal maske tariflerini uygulayarak sizlerde hem sivilcelerinizden kurtulacaksınız hemde daha kusursuz bir cilde sahip olacaksınız. Öncelikle mutlaka bir doktora giderek sivilcelerinizin kaynağını öğrenmelisiniz alerjik nedenlerdense eğer neyin size alerji yaptığını öğrenmeniz ilerisi için daha iyi olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Cilt-Lekeleri-icin-Karbon-Peeling
Cilt Lekeleri için Karbon Peeling

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
cilt-catlaklarina-ne-iyi-gelir
Cilt Çatlaklarına Ne İyi Gelir ?

Kapat